Czy na Santorini jest lotnisko? Gdzie jest lotnisko na Santorini? - BelSole

Czy na Santorini jest lotnisko? Gdzie jest lotnisko na Santorini?

Wybieracie się na wakacje na Santorini w 2021 i 2022 i zastanawiacie się czy na Santorini jest lotnisko i tam dolecicie czy może będziecie musieli skorzystać z promu? Oto, krótki poradnik gdzie na Santorini jest i czy jest lotnisko.

Prawie każda z dużych i popularnych wysp greckich posiada swoje lotnisko by turystom łatwiej było się dostać do atrakcji danej wyspy, niektórzy z nas chorują także na chorobę morską i te bardziej oddalone wyspy mogą być przez to wykluczone ze zwiedzania. By nie przedłużać i nie zadawać 100 razy tego samego pytania czy na Santorini jest lotnisko odpowiemy, że TAK! Na Santorini jest lotnisko. Santoryn, bo tak właściwie nazywa się archipelag posiada swoje małe lotnisko na największej z wysp Thirze. 

 

Lotnisko na Santorini

 

lotnisko na Santorini

Lotnisko na Santorini jest małym lotniskiem i w jednym momencie może maksymalnie obsłużyć 6 samolotów średniej wielkości takich jak Boeing 737 i Airbus 320. Obsługuje ono linie Ryanair i Wizzair z Polski z: Krakowa, Warszawy i Gdańska. Na samym lotnisku mało jest restauracji i sklepów, są 3 bankomaty, wypożyczalnia samochodów, darmowe WIFI oraz kantor wymiany walut. Lotnisko zbudowano w 1972 roku, w 2019 obsłużyło 2 300 408 turystów.

Dojazd z lotniska Santorini

Z lotniska Santorini dojedziecie do miasta Kira autobusem KTEL z okolic terminala, bilet kupicie u kierowcy. Do dyspozycji macie też taksówki oraz wypożyczalnie samochodów. Podróż do Firy zajmuje około 15 minut, taksówka kosztuje od 15 do 20 EUR za kurs – ustalcie go wcześniej z kierowcą. Pod lotniskiem znajduje się darmowy parking.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz