Czy na Wyspach Kanaryjskich są imigranci? Czy są uchodźcy? - BelSole

Czy na Wyspach Kanaryjskich są imigranci? Czy są uchodźcy?

Wyspy Kanaryjskie przez wiele lat były synonimem pełnego bezpieczeństwa dla turystów. Nikt nie zastanawiał się czy na Wyspy Kanaryjskie napływają masy nielegalnych imigrantów znanych w mediach jako „inżynierowie” i „lekarze”. Czasy jednak się zmieniły i również Wyspy Kanaryjskie zostały dotknięte masą nielegalnych przybyszów. Czy na Wyspach Kanaryjskich są imigranci? Gdzie są imigranci na Wyspach Kanaryjskich?

Jeśli wiecie już gdzie leżą Wyspy Kanaryjskie to dobrze zdajecie sobie sprawę z tego dlaczego zostały obrane jako nowy cel nielegalnych przybyszów szturmujących bramy Europy. Od dłuższego już czasu na Wyspy Kanaryjskie przedostaje się fala nielegalnych imigrantów. Gdzie jest ich najwięcej?

Tylko w pierwszym tygodniu 2021 roku na Wyspy Kanaryjskie przedostało się nielegalnie blisko 800 osób. Cała populacja Wysp to zaledwie 2,2 mln osób. W całym 2020 roku gdy Wyspy Kanaryjskie podupadły na turystyce przybyło tu 20 tysięcy nielegalnych przybyszów z Afryki. Najczęściej z Maroka.

Morskie służby najczęściej wyłapują nielegalnych imigrantów w pobliżu wyspy Hierro ale również wypoczywając na wyspie Gran Canaria można się spotkać z nielegalnymi przybyszami.

Z początkiem 2021 roku media informowały, że na Wyspach Kanaryjskich może znajdować się aż 9 tysięcy nielegalsów. Część z nich ulokowano nawet w hotelach ze względu na brak turystów. Trwa polityczny impas. Władze Maroka mogą ukrócić nielegalną imigrację ale zrobią to pewnie dopiero gdy „dogadają” się z rządem Hiszpanii. Jadąc na Wyspy Kanaryjskie warto mieć to na uwadze i śledzić doniesienia o nielegalnych przybyszach z Czarnego Lądu.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz