Gdzie leżą Włochy? Gdzie znajdują się Włochy? Położenie Włoch - BelSole

Gdzie leżą Włochy? Gdzie znajdują się Włochy? Położenie Włoch

Włochy kojarzą się nam z pizzą, dobrym jedzeniem, szybkimi samochodami i tanimi wakacjami z gwarancją dobregj pogody. Ciężko w to uwierzyć ale wciąż są ludzie, którzy nie do końca wiedzą gdzie leżą Włochy. Gdzie są Włochy? Gdzie znajdują się Włochy? Jakie jest położenie Włoch? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na wszystkie z postawionych pytań. Sprawdźmy to!

Jeśli popatrzymy na mapę Europy to pierwszą rzeczą, która rzuci nam się w oczy będzie to, że Włochy leżą… no właśnie! W Europie. Włochy leżą w Europie, a dokładniej w Europie Południowej. Największa część Włoch zajmuje Półwysep Apeniński.

Półwysep o kształcie charakterystycznego buta to jeden z największych symboli Włoch. Włochy są państwem, które znajduje się też na jednych z największych wysp w Europie bowiem terytorium Włoch to także Sycylia oraz Sardynia. Dwa popularne kierunki urlopowe.

We Włoszech znajdują się też dwie enklawy będące osobnymi państwami są to San Marino dobrze znane każdemu kibicowi piłki nożnej oraz oczywiście Watykan znany dobrze wszystkim fanom papieża Jana Pawła II. Czytelników Belsole.pl planującym wakacyjny wyjazd do Włoch zapraszamy do zapoznania się z większą liczbą naszych przewodników po Włoszech i nie tylko. Warto zwrócić uwagę na nasz tekst Co kupić we Włoszech a także sprawdzić ilu Polaków mieszka we Włoszech.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz