Czy papież lubi gumę turbo żuć? Sprawdzamy ciekawostkę o Janie Pawle II

Czy papież lubi gumę turbo żuć? Sprawdzamy ciekawostkę o Janie Pawle II

Czasem to czego szukają w internecie nasi Czytelnicy naprawdę powala nas na kolana. Ostatnio pisaliśmy co sądzimy o wyszukiwaniu tematu ile pieniędzy wziąć na wakacje ale jest jeszcze jedna rzecz, która zdziwiła nas bardziej. Czytelnicy pytają: czy papież lubi gumę turbo żuć. Belsole sprawdza i odpowiada.

Na postawione powyżej pytanie da się odpowiedzieć jedynie, jeśli myśląc papież mamy na myśli oczywiście św. Jana Pawła II. Ojciec Święty Jan Paweł II kilkukrotnie, a dokładnie ośmiokrotnie, pielgrzymował do Ojczyzny. Podczas jednej z podróży z Watykanu do Polski, w 1991 roku przed samym wyjazdem do Stolicy Apostolskiej, papież Jan Paweł II udzielił krótkiego wywiadu redakcji Ziarna.

Specjalne wydanie magazynu dla dzieci przygotowano w dość spartańskich warunkach. Jana Pawła II otoczyła wesoła gromada dzieci i przystąpiono do nagrywana dość niekonwencjonalnego wywiadu z Ojcem Świętym. Zamiast doświadczonego dziennikarza pytania zadawali najmłodsi. To właśnie stąd bierze się to oryginalne pytanie o żucie gumy.

Guma Turbo produkowana wówczas przez turecki koncern Kent była dla polskiej młodzieży łatwo dostępnym produktem przywodzącym na myśl zachód, który tak chcieliśmy dogonić w czasach krótko po przemianie ustrojowej. W opakowaniach gumy Turbo poza samym produktem do żucia znaleźć można było obrazki przedstawiające luksusowe jak na owe czasy samochody niedostępne dla zwykłego Polaka. Stąd pewnie pytanie o to, czy papież lubi gumę turbo żuć.

Papież z gracją, a może nawet nutą ironii, odpowiadał na pytania stawiane przez najmłodszych. Tak samo było w przypadku pytania Marysi o żucie gumy turbo co z resztą zobaczycie na krótkim fragmencie załączonym poniżej.

Jak widać papież „nie wiedział nic o takiej gumie” i nie mógł zaspokoić dziecięcej ciekawości. Odpowiedź na pytanie czy papież lubi gumę turbo żuć pozostaje więc zagadką. Być może w czasie kolejnej pielgrzymki do Ojczyzny ktoś wręczył Janowi Pawłowi II gumę Turbo, ale tego nie jesteśmy w stanie zweryfikować.

Wybraliśmy się na zakupy do jednej z sieci małopolskich delikatesów i gumę udało nam się kupić, chociaż nie jest już produktem tureckiego przedsiębiorstwa. Redakcja BelSole.pl prosi o kontakt Marysię z kultowego wśród internautów wydania programu Ziarno. Chcielibyśmy przekazać jej gumę Turbo. Zapraszamy też do przeczytania pozostałych ciekawostek o Watykanie.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz