Rzeka we Florencji. Jaka rzeka przepływa przez Florencję? Nad jaką leży?

Rzeka we Florencji. Jaka rzeka przepływa przez Florencję? Nad jaką leży?

Florencja jest jednym z ciekawszych miast we Włoszech, które każdego roku odwiedzają dziesiątki tysięcy turystów. Nie każdy wczasowicz wybierający się do Florencji wie jaka rzeka płynie przez Florencję. Jeśli zastanawiacie się jaka jest rzeka we Florencji i jaka rzeka przepływa przez Florencję to dobrze trafiliście. Dziś sprawdzimy nad jaką rzeką leży Florencja. Jeśli czeka na Was krzyżówka do rozwiązania to również czegoś się dowiecie!

Florencja jest stolicą jednego z najpiękniejszych i najpopularniejszych turystycznych regionów Włoch – Toskanii. Miasto położone u stóp Apeninów kusi wieloma zabytkami, pięknym klimatem i urokliwym położeniem.

Florencja, jak większość popularnych miast świata, rozwijała się również dzięki położeniu nad rzeką. Nad jaką rzeką leży Florencja? Odpowiadamy: Florencja leży nad rzeką Arno. Jeśli potrzebujecie hasła do krzyżówki to już wiecie – rzeka we Florencji na cztery litery to Arno. Co więcej można o niej powiedzieć? Jeśli przy okazji rozwiązywania krzyżówki chcecie dowiedzieć się czegoś o świecie to warto nadmienić, że z rzeką we Florencji związana jest jedna z większych atrakcji w mieście.

To właśnie dwa brzegi Arno spina słynny most Ponte Vecchio czyli Stary Most. Budowla znana jest także pod nazwą Most Złotników. Vecchio to najstarszy most na Arno we Florencji, który wzniesiono w latach 1335-1345!

Arno to największa rzeka w regionie. Jej długość nie jest jednak porażająca – długość przepływającej przez Florencję rzeki Arno to tylko 241 kilometrów. Arno przepływa przez Florencję oraz słynną Pizę. Arno ma swój początek w Monte Falterona, a do morza wpada w kurorcie Marina di Pisa.

Do jakiego morza wpada Arno? Arno wpada do Morza Tryrreńskiego będącego oczywiście częścią Morza Śródziemnego.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz