Czy Sardynia jest droga? Czy na Sardynii jest drogo? - BelSole

Czy Sardynia jest droga? Czy na Sardynii jest drogo?

Sardynia nie należy do najpopularniejszych kierunków wyjazdów wśród turystów z Polski. Dlaczego? Wiele osób zastanawia się czy na Sardynii jest drogo. Co tańsze – Sardynia czy Sycylia. Ile kosztuje wyjazd na Sardynię? Ile kosztują restauracje, hotele i atrakcje na Sardynii? Czy warto pojechać?


Czy Sardynia jest droga? Ceny hoteli

Sardynia jest jednym z ciekawszych kierunków wakacyjnych wyjazdów ale nie jest to miejsce najczęściej wybierane przez podróżujących z kraju nad Wisłą. Dlaczego? Bo generalnie Polaków nie stać na wypoczynek o dobrym standardzie na Sardynii.

Ile kosztują hotele? Za dobry 5 gwiazdkowy hotel taki jak Pullman Timi Ama Sardegna w Villasimius płacimy około 1100 zł, Li Finistreddi w Cannigione to koszt około 1400 zł za dobę. Jeśli chcemy wypoczywać w naprawdę spokojnym kurorcie to dobrym pomysłem jest ośrodek La Villa de Re w Castiadas, który nie akceptuje niepełnoletnich. Za gwarancję tego, że czyjeś dzieci zdemolują nam wypoczynek płacimy jednak niestety od 1600 zł za dzień w górę. Jeszcze drożej będzie w Faro Capo Spartivento gdzie ceny to sporo powyżej 2 tysięcy za dzień. Najtańsze 5 gwiazdkowe hotele na Sardynii to koszt około 800-900 zł za dobę. To ceny poza sezonem. W sezonie drożej.

Jeśli nie mamy za dużych wymagań to standardowy pokój w 3 lub 4 gwiazdkowym hotelu na Sardynii da się poza sezonem dorwać już nawet za 200 złotych za noc. Ucierpi na tym standard i lokalizacja ale będzie za to tanio.

Wynajem apartamentów na Sardynii nie należy już do najdroższych zwłaszcza po turystycznym kryzysie. Średnia cena wynajmu apartamentu na Sardynii poza sezonem to około 860 za dobę ale da się znaleźć również miejsca w których noc kosztuje w przedziale 100-150 zł. Oczywiście cierpi na tym standard i lokalizacja. W tym samym okresie średnia wynajmu na Sycylii to tylko 400 zł więc o ponad połowę taniej. Na Sardynii w dobrym standardzie jest więc zdecydowanie drożej. Tutaj skorzystacie ze zniżki na Aibrnb.


Czy Sardynia jest droga? Ceny w restauracjach i kawiarniach

co kupić na Sardynii
Jeśli chodzi o ceny w restauracjach na Sardynii to wiele zależy od tego gdzie macie zamiar wypoczywać i czy zadowalacie się prostym jedzeniem ze straganów czy lepszą restauracją. Wysokiej klasy lokale w Cagliari takie jak Amare Ristoranto, Chef Pescatore, Da Marino al St. Remy czy I Sarti Del Gusto nie będą miejscami na kieszeń standardowego Polaka.

W dobrych restauracjach danie główne to koszt w granicach 15-20 EUR za makaron, 20-40 EUR za danie główne i około 7-10 EUR za deser. Menu degustacyjne w dobrym lokalu to koszt około 60-80 EUR od osoby więc nie tak drogo jak w Paryżu czy Wiedniu ale już nie tanio jak w Kijowie.

Tańsze restauracje dla osób z cieńszym portfelem to koszt około 10 EUR za pizzę na przykład w Pizzeria Cerere. W lokalu Panino Rustico za kanapkę płacimy w granicach od 3 do 5 EUR, piwo to koszt około 2-4 EUR. W kawiarence Rafe Cagliari za burgera płacimy 11,50 EUR, tosty z awokado i bekonem to koszt 9,50 EUR, a zestaw lunchowy to koszt około 12 EUR. Da się zejść nieco niżej i w tańszych loakalch zamówimy pizzę poniżej 10 EUR, a napój kosztować będzie 2 EUR.

Czy jest więc drogo? To zależy od tego jakich warunków oczekujemy od wyjazdu wakacyjnego. Dla niewybrednych turystów da się znaleźć naprawdę tanie miejsca, jak w całych Włoszech, ale wyższy standard będzie już droższy.


Ceny atrakcji i muzeów na Sardynii

dom na Sadynii
Atrakcje w postaci na przykład zwiedzania muzeów drogie nie są. Zwiedzanie Museo Achreologico Nazionale Cagliari to koszt 7 EUR, Musei Civici Cagliari to koszt 6 EUR, za wstęp do niego makabrycznego Museo Delle Cere Anatomiche zapłacimy tylko 3 EUR. Ceny wynajmu samochodu zależą oczywiście od klasy auta. Od 20 EUR za najtańsze samochody, którymi jednak balibyśmy się jeździć po Sardyniido około 30-100 EUR za samochody większe i nieco bardziej luksusowe.


Ceny na Sardynii – podsumowanie

Dlaczego turyści z Polski nie jeżdżą na Sardynię? Bo dla zwykłego zjadacza chleba jest to dość drogie miejsce. Turyści z Polski zdecydowanie częściej wybierają tańsze miejsca takie jak Sycylia. Jeśli oczywiście turyście nie zależy na przyzwoitym standardzie wypoczynku to nawet na Sardynii da się znaleźć bardzo tani nocleg, tanie restauracje albo po prostu zabrać ze sobą trochę konserw z Polski i zadowolić się tylko świeżym pieczywem od lokalnego piekarza.

Za nieco wyższy standard restauracji i hotelu czy ciekawsze atrakcje jak quady, motorówki czy jachty to niestety – tanio jak na Sycylii nie będzie.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz