Czy Sardynia jest bezpieczna? Na co uważać?

Czy należy obawiać się przestępczości na Sardynii? Czy istnieją tam kieszonkowcy, czy są kradzieże i czy jest mafia, co grozi za wywiezienie piasku z Sardynii? Bezpieczeństwo na Sardynii to szeroki temat.

Przestępczość i mafia na Sardynii

Czy na Sardynii jest bezpiecznie? Chociaż Sardynia znana była kiedyś z bandytów i w latach 60 i 70 ubiegłego wieku słynęła z grup bandyckich zajmujących się porywaniem dla okupu bogatych mieszkańców wyspy i Włoch. Grupy te nazywały się Anonima Sarda, dziś jest zupełnie inaczej i Sardynia to jedno z najbezpieczniejszych miejsc we Włoszech. Zajmuje trzecie od końca pośród wszystkich regionów Włoch. Wskaźnik przestępczości na Sardynii jest kilkakrotnie niższy niż średnia kraju. Do tego Sardyńczycy czują się zdecydowanie bezpiecznie na swojej wyspie, co nie jest zaskoczeniem. Jeśli już zrobicie swoje ulubione zakupy na Sardynii to raczej nikt Wam ich nie ukradnie z apartamentu a nawet z auta. Na Sardynii prawie nie ma mafii, jednak gdzieś tam podobno zostały jeszcze resztki gangów porywających bogatych mieszkańców w celu okupu.  

Sardyńczycy to bardzo mili i uprzejmi ludzie, zwłaszcza w małych wioskach na wyspie będziecie mogli liczyć na pomocną dłoń Sardyńczyka. Bezpieczeństwo na Sardynii to też interes lokalsów.

Nie bierz piasku z plaż Sardynii!

Czy można wywieźć piasek z Sardynii? Możecie stać się przestępcą, bo poważnym wykroczeniem na wyspie jest… zabieranie piasku z plaż! W 2019 roku, francuska para została skazana na 6 lat więzienia, za próbę wywiezienia 40 kg piasku samochodem z wyspy.

Na co uważać jeszcze na Sardynii?

Uważajcie jeżdżąc po drogach Sardynii, możecie napotkać krowy i owce chodzące luzem i przechodzących z jednej łąki na drugą. Zwierzęta się na drogach przepuszcza 🙂

No i nie przejedzcie się, jedzenie jest obłędne.

Trzęsienia ziemi na Sardynii?

Jest to jedyny region we Włoszech bez ryzyka sejsmicznego, więc raczej nie musicie się obawiać – jeśli takowe nastąpi, będzie to niezwykła anomalia.

Zobacz także:

Dodaj komentarz