Czy Sardynia jest w Unii Europejskiej? Czy potrzebny jest paszport? - BelSole

Czy Sardynia jest w Unii Europejskiej? Czy potrzebny jest paszport?

Sardynia jest jedną z najładniejszych wysp, które można wybrać na wakacyjny wyjazd. Wiele osób zastanawia się jakie dokumenty potrzebne są na Sardynię. Czy na Sardynię potrzebny jest paszport czy wystarczy dowód osobisty? Czy Sardynia jest w Unii Europejskiej? Sprawdźmy przynależność Sardynii i wymagane dokumenty.

Jeśli planujecie wyjazd na Sardynię to pewnie zastanawiacie się czy Sardynia jest w Unii Europejskiej. Wnikliwi Czytelnicy Belsole.pl wiedzą już pewnie, że Sardynia to wyspa należąca do Włoch. Co to oznacza? Przynależność do Italii oznacza, że Sardynia jest terytorium znajdującym się w obrębie Unii Europejskiej.

Czy na Sardynię potrzebny jest paszport? Tak samo jak jadąc do Włoch można wyposażyć się zarówno w paszport jak i dowód osobisty. Wszak Sardynia to właśnie Włochy więc jeśli nie macie paszportu to nic straconego. Można pojechać na Sardynię legitymując się wyłącznie dowodem osobistym.

Jakich jeszcze dokumentów potrzeba? Ze względu na czasy w których żyjemy i najróżniejsze zmieniające się jak w kalejdoskopie regulacje nie jesteśmy w stanie stwierdzić jakie dokładnie dokumenty są potrzebne gdy akurat Wy będziecie wybierać się na Sardynię. Takich informacji zawsze aktualnych najlepiej poszukać na stronach włoskiego ministerstwa spraw zagranicznych i włoskich serwisach rządowych poświęconych turystyce.

Podsumowując: Czy Sardynia jest w Unii Europejskiej? Tak, jako teren należący do Włoch jest w Unii Europejskiej. Czy potrzebny jest paszport? Polacy nie potrzebują paszportu na Sardynię. Jeśli jedziecie na Sardynie polecamy przeczytać nasz przewodnik: co warto kupić na Sardynii.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz