Czy Słowenia leży nad morzem? Słowenia, czy ma dostęp do morza?  - BelSole

Czy Słowenia leży nad morzem? Słowenia, czy ma dostęp do morza? 

Słowenia jest pięknym, choć nieco niedocenianym turystycznie krajem, a większość osób wybierających urlop w tej części Europy decyduje się odwiedzić sąsiednią Chorwację. Z tego powodu wiele osób zastanawia się, czy Słowenia leży nad morzem. Informacje na ten temat znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury. 

Słowenia. Czy leży nad morzem? 

Aby nie przedłużać, od razu rozważmy tytułową kwestię. Czy Słowenia leży nad morzem? Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Chociaż z odpoczynkiem nad brzegiem Morza Adriatyckiego kojarzą się głównie kraje takie jak Chorwacja, Włochy czy Czarnogóra, plażowanie nad Adriatykiem jest również możliwe na wybrzeżu należącym do Słowenii. 

Wiele osób może zdziwić taka odpowiedź na pytanie o to, czy Słowenia ma dostęp do morza. Kierunek ten nie jest tak popularny, jak w przypadku wspomnianych wcześniej państw, a zdecydowana większość ofert biur podróży kieruje turystów do innych Adriatyckich krajów. Wynika to z bardzo prostego faktu. Chociaż, jak wykazaliśmy, Słowenia leży nad morzem, to wybrzeże Adriatyku w tym kraju jest dosyć krótkie i liczy niespełna 47 km2. Dla porównania, linia brzegowa Czarnogóry to 293,5 km, a Chorwacji – aż 5385 km (wliczając w to również liczne wyspy znajdujące się w tym kraju). 

 

Wybrzeże Słowenii. Czy warto zwiedzić?

Skoro już wiesz, czy Słowenia ma dostęp do morza, pewnie interesuje Cię kolejna kwestia – czy warto odwiedzić wybrzeże tego kraju. Odpowiedź jest zdecydowanie twierdząca! Chociaż linia brzegowa Słowenii jest bardzo krótka, to ten nieduży teren wyróżnia się zarówno pięknymi krajobrazami, jak i unikalną architekturą malowniczych, portowych miast. Co ważne, wybrzeże Słowenii charakteryzuje się dobrze rozwiniętą infrastrukturą drogową, co ułatwia zwiedzanie tej części kraju. Słoweńska część Adriatyku również sprzyja plażowiczom – temperatura morza latem wynosi tam bowiem około 24-26 st.C.

Teraz już wiesz, czy Słowenia ma dostęp do morza. Jeżeli szukać ciekawego wakacyjnego kierunku, to kraj ze stolicą w Lublanie może być opcją idealną dla Ciebie!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz