Czy w Azerbejdżanie jest bezpiecznie? Azerbejdżan bezpieczeństwo 2023 - BelSole

Czy w Azerbejdżanie jest bezpiecznie? Azerbejdżan bezpieczeństwo 2023

Czego nie robić w Azerbejdżanie, czy jest bezpiecznie? Czy coś nam grozi kiedy jedziemy do Azerbejdżanu? O tym wszystkim i więcej opowiemy w tym artykule opowiadającym o bezpieczeństwie w Azerbejdżanie w 2023.

Czy Azerbejdżan jest bezpieczny?

Jeśli zapytacie czy w Azerbejdżanie jest bezpiecznie, to pytanie jest na tyle skomplikowane jak sytuacja polityczna w tym kraju. Na sam początek możemy Wam powiedzieć, że jeśli lecicie do Baku jako turysta i będziecie zwiedzać tylko te bezpieczne regiony to nic Wam nie grozi. Czego jednak obawiać się w Azerbedżanie?

Niebezpieczeństwa w Azerbejdżanie

Po pierwsze i najważniejsze, wjazd do górnego Karabachu bez pozwolenia jest niemożliwy – dlatego nie wolno zapuszczać się samemu w te rejony. Teoretyczne pomiędzy Armenią a Azerbejdżanem panuje teraz zawieszenie broni, jednak należy uważać na rejony objęte walkami. Terytorium Górnego Karabachu wciąż w części jest zaminowane i niebezpieczne. Odradza się podróżowanie w części kraju przy granicy z Armenią, także z powodu niebezpieczeństwa związanego z konfliktem zbrojnym.

Wiele z rządów odradza po prostu podróże do 5 km od granicy z Armenią.

Uważajcie także na protesty i zgromadzenia polityczne mające miejsce często w Azerbejdżanie czy Baku, lepiej po prostu trzymać się od nich z daleka.

Przestępczość w Azerbejdżanie

Zaryzykujemy stwierdzenie, że w większych miastach takich jak Baku, nie jest ona w cale odczuwalnie większa niż w miastach w Europie. Popularne regiony zazwyczaj mają problem z kradzieżami i kieszonkowcami – ale to samo może Wam się zdarzyć w Warszawie czy Mediolanie. Jednak zawsze należy być czujnym, nie zapuszczajcie się w niepewne dzielnice i rejony, nie noście ze sobą dużej ilości gotówki. W razie problemów zawsze możecie zadzwonić pod numer 102 lub 112.

Więcej o walucie w Azerbejdżanie.

 

Podróż samochodem w Azerbejdżanie

Ogólnie nie oczekujcie za wiele, na pewno nie standardów europejskich jeśli chodzi o podróże drogowe. Wiele samochodów jest w złym stanie technicznym a wyobraźnia kierowców dorównuje tej kierowców sycylijskich. Często ignoruje się znaki lub po prostu jeździ się szybko – miejcie się więc na baczności kiedy pożyczycie samochód. Pamiętajcie też o kiepskim oświetleniu dróg, zwłaszcza w nocy.

Więcej o dokumentach w Azerbejdżanie.

Podróż koleją w Azerbejdżanie

Tutaj w zasadzie nie powinniście się niczego obawiać.

Religia w Azerbejdżanie

Pamiętajcie też, że w Azerbejdżanie panuje Islam, pamiętajcie o odpowiednim stroju wchodząc do meczetu. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz