Czy w Chorwacji jest ambasada Polski? Czy są konsulaty? - BelSole

Czy w Chorwacji jest ambasada Polski? Czy są konsulaty?

Chorwacja to ulubione miejsce wakacyjnego wypoczynku dla setek tysięcy polskich turystów, którzy co roku tłumnie szturmują chorwackie wybrzeże. Przed wyprawą, każdy z nich powinien zainteresować się tematem ambasady oraz konsulatów Polski na terenie Chorwacji. To właśnie w Ambasadzie RP w Chorwacji uzyskamy pomoc w przypadku nieoczekiwanych problemów, które mogą nas spotkać w czasie wakacji.


Gdzie jest ambasada Polski w Chorwacji? 

Ambasada RP w Chorwacji znajduje się w Zagrzebiu, czyli w stolicy Chorwacji. Dokładny adres ambasady Polski w Chorwacji to: ulica Miramarska 23, 10000 Zagrzeb. Warto zwrócić uwagę, że zagrzeb znajduje się około 3-4 godziny jazdy od popularnych miejscowości wypoczynkowych odwiedzanych przez Polaków w czasie wakacji w Chorwacji.

 

Jaki jest numer telefonu do ambasady Polski w Chorwacji?

Z polską ambasadą w Chorwacji można skontaktować się telefonicznie pod numerem +385 1 48 99 444. Istnieje również możliwość wysłania faksu na numer +385 1 48 99 420. W przypadkach nagłych, niecierpiących zwłoki i wymagającej pilnej interwencji konsula, można skorzystać z telefonu dyżurnego +385 1 3000945, który działa również poza godzinami pracy placówki.

 

Jaki jest adres e-mail do ambasady Polski w Chorwacji? 

Jeżeli chcemy skontaktować się z Ambasadą Polski w Chorwacji za pomocą poczty elektronicznej, należy skorzystać z adresu zagrzeb.konsulat.sek@msz.gov.pl

 

W jakich godzinach otwarta jest ambasada Polski w Chorwacji? 

Placówka otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 – 16:00. Interesanci w ambasadzie Polski w Zagrzebiu przyjmowani są w godzinach 09:00-13:00.

Warto mieć na uwadze, że Ambasada nie udziela odpowiedzi na pytania na które odpowiedź można znaleźć w komunikatach wydawanych przez ambasadę. W związku z tym, warto jest śledzić profile Ambasady Polski w Chorwacji w portalach takich jak Twitter lub Facebook.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz