Czy w Tunezji jest drogo? Ceny w Tunezji w 2023 - BelSole

Czy w Tunezji jest drogo? Ceny w Tunezji w 2023

Przygotowaliśmy dla Was przekrój przez ceny w Tunezji w 2023 roku jeśli chodzi o ceny noclegów w Tunezji, ceny wycieczek do Tunezji, ceny atrakcji w Tunezji czy wreszcie ceny restauracji i taksówek w Tunezji. Zobaczycie czy Tunezja jest droga, ile kosztuje życie w Tunezji oraz ile kosztuje żywność w sklepach w Tunezji. Zapraszamy!

Czy Tunezja to może drogi czy tani kraj? Jak wyglądają w 2023 roku ceny w Tunezji? W tym ceny wycieczek?  Zobaczcie:

Ceny noclegów, hoteli w Tunezji

 

ceny noclegów w Tunezji

Noclegi możemy podzielić na te w wycieczkach zorganizowanych do Tunezji oraz te, które rezerwujemy sobie sami. Tymi drugimi zajmiemy się w czwartej sekcji tego artykułu. Jeśli chodzi o ceny apartamentów, hoteli i noclegów w Tunezji ceny kształtują się następująco. Za dobrze oceniany hotel pięciogwiazdkowy w Tunisie należy zapłacić około 700 PLN za pokój dwuosobowy. Za wysoko oceniany hotel czterogwiazdkowy w Tunisie należy zapłacić około 300 PLN za dobę ze śniadaniem. Najtańszy dobrze oceniany hotel w centrum znaleźliśmy za 170 PLN za dwie osoby.

Za hotel blisko morza w Susie, należy zapłacić około 450 PLN za noc, pierwsza linia od morza zazwyczaj jest droższa (650 PLN) i gorzej oceniana.

 

Ceny w restauracjach w Tunezji

 

ceny w restauracjach w Tunezji

Będąc w Tunezji musicie uważać by trafić na odpowiednią restauracje, ceny różnią się drastycznie. Za fastfood lub tani obiad dla jednej osoby zapłacicie od 7 do 10 TND, czyli maksymalnie 14 PLN. Za zestaw obiadowy powinniście zapłacić maksymalnie 30-35 TND za osobę. Ceny w luksusowych restauracjach w Tunezji potrafią być zdecydowanie wyższe i sięgać tych w zachodniej Europie.

W typowej restauracji, gdzie podaje się nie tylko lokalną turecką kuchnię ceny mniej więcej wyglądają w taki sposób: Chleb czosnkowy 5 TND, Kalmary 18 TND, Krewetki 18 TND, Grillowany kurczak (pierś) 15 TND, Pizza Margherita 14 TMD. Woda mineralna w restauracji kosztuje 1,5 TMD, Sok pomarańczowy 4,5 TMD, Kawa 3 TMD.

Uważajcie jednak na zemstę faraona w Tunezji 😉

Ceny w sklepach w Tunezji

 

ceny w sklepach w Tunezji

Czy życie w Tunezji jest drogie? Ile kosztują produkty w sklepach w Tunezji? Oto co znaleźliśmy w tunezyjskich sklepach. 

Ile kosztują produkty i jedzenie w Tunezji? Zobaczcie w poniższym zestawieniu:

Woda 1,5 l 0,50 TND
Sok pomarańczowy 1 l 2,6 TND
Chipsy 1,7 TND
Harissa du Cap Bon 5,6 TND / 760 g
Puszka Tuńczyka 4,5 TND
Ser żółty 3 TND / 100 g
Ricotta 1,2 TND / 100 g
Soucisson tradycyjny 2,7 TND / 100g
Szynka/pierś 2,5 TND / 100 g
Napój błyskawiczny w torebce 0,8 TND 
Bezalkoholowe piwo  1,7 TND / 0,33
Syrop pistacjowy 26 TND
Ciastka Tigato 2 TND
Ciastka Loacker 10 TND / 100 g
Ciastka Saida 0,4 TND / 33 g
Tapenada 5 TND / 190 g
Ocet Balsamiczny 11 TND
Daktyle 16 TND / 2 kg
Pomarańcze 4 TND / kg
Cytryny 3 TND / kg
Kuskus 1 TND / kg

Ile kosztuje wino w Tunezji? 

Za wino w Tunezji zapłacicie około 16 TND

Ile kosztują papierosy w Tunezji? 

Za paczkę papierosów w Tunezji zapłacicie około 9 TND.

 

Ceny wycieczek do Tunezji

 

Ceny wycieczek do Tunezji

Ile kosztuje wycieczka w Tunezji w 2023? Za 7 dni wakacji w październiku all inclusive w Mahdia trzeba zapłacić około 2271 PLN. Za wakacje we wrześniu trzeba dopłacić około 200 PLN. Za hotel pięciogwiazdkowy i termin w czerwcu, trzeba zapłacić około 2900 PLN za tydzień wakacji all inclusive. Najtańsze wakacje w czerwcu znaleźliśmy za 1700 PLN za osobę w trzygwiazdkowym hotelu w opcji all inclusive.

Zobaczcie także Czy w Tunezji można płacić w Euro? Czy Euro jest akceptowane w Tunezji?

Ceny atrakcji w Tunezji

 

Ceny atrakcji w Tunezji

Ile kosztują aktywności w Tunezji? Za 2 dni wycieczki na wielbłądach na pustynie Saharę trzeba zapłacić około 800 PLN. Za wejście do ruin Kartaginy w centrum Tunisu należy zapłacić 10 TND.

 

Ceny taksówek w Tunezji

 

ceny taksówek w Tunezji

Ile kosztuje przejazd taksówką w Tunisie? Opłata startowa w zeszłym roku wyniosła 0,55 TND, za 1 kilometr należy zapłacić 1 TND w taryfie zwykłej. Za 1 godzinę oczekiwania należy zapłacić 13 TND. Pamiętajcie jednak, by przed przejazdem upewnić się o cenie usługi z taksówkarzem, by nie mieć niemiłej niespodzianki.

Jak widzicie ceny w Tunezji mogą być różne, jeśli chcecie możecie tam zorganizować na prawdę tanie wakacje! Więc da się tanio lecieć do Tunezji!

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz