Czy w Czarnogórze jest McDonald's? Gdzie jest? - BelSole

Czy w Czarnogórze jest McDonald’s? Gdzie jest?

Jeśli jedziecie do Czarnogóry to zapewne wiecie, że Czarnogóra posiada na prawdę dobrą lokalną kuchnię – jednak nie każdy może ją lubić. Jeśli macie ochotę na fast-food, to pewnie zastanawiacie się, czy w Czarnogórze jest Mcdonald’s? Zobaczcie.

 

McDonald’s w Czarnogórze

 

Gdzie jest McDonald’s w Czarnogórze? Sprawa jest dość prosta, pomimo tego, że Czarnogóra jest popularnym krajem wśród turystów, to aktualnie na terenie Czarnogóry nie ma żadnej restauracji sieci McDonald’s. Dlaczego tak się stało, że dalej, nawet w Podgoricy nie ma słynnych Maków? 

Otóż, w 2003 roku, otworzono pierwszą restauracje McDonald’s w Podgoricy w centrum miasta, jednak dziś jest ona zamknięta. Mówi się, że władze Czarnogóry uniemożliwiają powstawanie restauracji większych sieci fast-food w Czarnogórze, mówi się, że podobno jest to ze względów zdrowotnych oraz biznesowych – by chronić lokalne mniejsze restauracji. Oficjalnie jednak, rząd Czarnogóry odżegnuje się od takich plotek i stwierdził w oświadczeniu, że nie ma żadnych blokad dla żadnego z biznesów – nawet dla McDonalda.

Czy jest więc się czym martwić? My byśmy się nie martwili, w Czarnogórze znajdziecie wiele podobnych do fastfoodowych pozycji w lokalnych restuaracjach. Kuchnia Czarnogóry jest pełna zamienników, zamiast Big Maca, zamówcie Pljeskavice 🙂 

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz