Czy w Jordanii jest bezpieczne? Bezpieczeństwo w Jordanii w 2023 - BelSole

Czy w Jordanii jest bezpieczne? Bezpieczeństwo w Jordanii w 2023

Jordania w ostatnich latach stała się coraz popularniejszym kierunkiem podróży. Duży wpływ miały na to tanie linie lotnicze, które pozwalają na przelot już poniżej 150zł w obie strony! Nie wszyscy jednak korzystają z tanich okazji, gdyż wiele osób obawia się o swoje bezpieczeństwo i nie jest pewnym sytuacji w kraju. Czy w Jordanii jest bezpiecznie? Czy bezpiecznie jest lecieć do Jordanii? Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa w Jordanii z dzieckiem? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule.

 

Bezpieczeństwo w Jordanii

Głównym czynnikiem, który sprawia, że ludzie boją się lecieć do Jordanii, jest bliskie położenie Syrii i Izraela. Jak wiadomo na ich terenie często są wystrzeliwane rakiety i to czyni je niezbyt bezpiecznymi do podróżowania. Kolejną sprawą jest fakt, że jest to kraj arabski, a one z góry są skazane na złą sławę. Informacje podawane w mediach często są jednak przesadzone i nijak się mają do prawdziwej sytuacji. Bez wątpienia trzeba mieć na uwadze, że w Jordanii dużo sprzedawców lubi naciągać turystów na wyższe kwoty. Warto po prostu wcześniej pytać o konkretne ceny usług, aby później się nie zaskoczyć.

Jak w każdym miejscu, zawsze należy zwracać uwagę na to co się dzieje dookoła i nie zapuszczać się w dziwne, podejrzane rejony.  A czy Jordania jest bezpieczna dla podróżowania z dziećmi? Nie mniej niż kraje europejskie. Tak naprawdę mieszkańcy bardzo pozytywnie są nastawieni na turystów jak i uwielbiają dzieci.  To sprawia, że wyjazd zazwyczaj jest udany.

Przede wszystkim wybierając się do Jordanii ( lub każdego innego kraju), musicie zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. To najważniejsza część każdego wyjazdu, która dotyczy bezpiecznego pobytu oraz powrotu. Ubezpieczenie jest nie tylko dla Was, ale także w razie tragedii dla Waszych bliskich! Jeśli zaś chodzi o Jordanię, to nie ma szczególnych przeciwskazań by nie odwiedzić tego fascynującego kraju.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz