Czy w Danii wystarczy angielski? Czy w Danii mówią po niemiecku? Języki obce w Danii - BelSole

Czy w Danii wystarczy angielski? Czy w Danii mówią po niemiecku? Języki obce w Danii

Nauka języków obcych to rzecz która przynosi każdemu podróżnikowi same korzyści. Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę, że język polski nie należy do najpopularniejszych na świecie, a za granicą trzeba sobie jakoś radzić. Obecnie w Polsce już od najwcześniejszych klas szkoły podstawowej uczymy się najczęściej języka angielskiego. Wśród Polaków coraz popularniejsze stają się również inne języki obce, takie jak niemiecki, hiszpański czy francuski. Które z nich przydadzą się nam w Danii? W jakich językach porozumiewają się Duńczycy?

 

W jakich językach obcych mówi się w Danii? Czy w Danii mówi się po angielsku lub niemiecku?

 

Język duński nie zdobył nigdy w Polsce wielkiej popularności. Prawdopodobnie więc wyjeżdżając do Kopenhagi lub innego pięknego duńskiego miasta, będziemy musieli posiłkować się znajomością innych języków obcych. Ale nie ma się czego obawiać! Jeżeli porozumiewacie się w języku angielskim, to bez problemu dogadacie się z każdym na każdy temat. Nawet najstarsi Duńczycy nie mają problemów z komunikacją w języku Szekspira.

Poza tym blisko połowa Duńczyków deklaruje, że porozumiewa się na poziomie co najmniej komunikatywnym w języku niemieckim.

Trzecim najpopularniejszym językiem obcym w Danii jest język szwedzki. Sprawne posługiwanie się nim dotyczy około 13% mieszkańców Danii.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz