Czy w Hiszpanii są plaże dla nudystów? Sprawdzamy! - BelSole

Czy w Hiszpanii są plaże dla nudystów? Sprawdzamy!

Każdy słyszał o tym, że w Hiszpanii można opalać się bez kąpielówek i bikini, ale czy to prawda? Czy w Hiszpanii są plaże dla nudystów? Czy w Hiszpanii można opalać się topless? Poznajcie prawdę!

Czy w Hiszpanii można opalać się topless?

Dla Hiszpanów nagość jest czymś zwykłym i powszechnym. Nikt nie zwraca uwagi, czy ktoś opala się w ubraniu, topless czy nago. Nie ma też znaczenia rodzaj plaży. Dziewczyny opalają się bez stanika przy basenowych hotelach, prywatnych plażach czy publicznych. Na przykład na barcelońskiej Barcelonecie.

Kilka lat temu, była dość głośna sprawa dziewczyny kapiącej się toples na publicznym basenie. Obsługa poprosiła ją o ubranie się lub opuszczenie ośrodka. Kobieta odmówiła, a sprawa trafiła do sądu. Sąd przyznał jej rację.

Czy w Hiszpanii są plaże dla nudystów? Jak je znaleźć?

Musicie wiedzieć, że plaże dla nudystów najczęściej wcale nie są oznaczone. W tym samym miejscu są ludzie w kostiumach kąpielowych, topless i zupełnie nago. Każdy opala się jak mu wygodnie. Na wielu takich plaża bawią całe rodziny: od najstarszych po najmłodszych.

Najlepszym sposobem jest wejście na plaże i rozejrzenie się dookoła. Do razu będziecie wiedzieć, jak bardzo możecie się rozebrać.

Gdzie są najlepsze plaże dla nudystów?

Hiszpania plaże nudystów

Jak będziecie na Gran Canarii, to koniecznie sprawdźcie plażę Guayedra. Znajduje się ona niedaleko od wioski i portu Agaete i aby do niej dotrzeć, trzeba pokonać wąwóz. Część plaży zajmują różnej wielkości kamienie, zatem łatwo jest się okopać, jeśli chcemy uciec od wzroku innych.

Jeśli wolicie karaibski klimat, czyli biały piasek i krystalicznie niebieską wodą to wybierzecie się na Majorkę na plażę Es Trenc. Jest na niej wyznaczona część dla przysłowiowych golasów.

Najwięcej plaż dla naturystów znajdziecie jednak na wybrzeżach Costa Blanca i Costa del Sol. Na przykład Costa Natura, która jest pierwszą plażą dla naturystów w Hiszpanii. Otwarta została w 1979 r. Zresztą, jak wpiszecie w nawigację Playa Nudista znajdziecie kilkanaście miejsc od Malagi po Gibraltar!

Z kolei po drugiej stronie niedaleko Tarragony, jest długa i szeroka Playa de El Torn.

Nago, ale nie wszędzie

Wprawdzie nagość jest powszechnie akceptowana, to jednak wyjście po drinka do baru albo na lunch nie wchodzi już w grę. Panie bez stanika oraz panowie bez koszulki są mile widziani, co najdalej na przy plażowej promenadzie. Warto podkreślić, że paradowanie bez górnej części garderoby po ulicy to domena panów, i to nie tylko w miejscowościach nadmorskich. Dlatego pamiętajcie: schodzicie z piasku – ubieracie się.

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz