Pogoda na Malediwach w listopadzie, jaka jest temperatura? Malediwy, czy jest ciepło? - BelSole

Pogoda na Malediwach w listopadzie, jaka jest temperatura? Malediwy, czy jest ciepło?

Chcecie wybrać się na Malediwy w listopadzie i zastanawiacie się jaka jest pogoda na Malediwach w listopadzie? Jaka jest temperatura i czy jest ciepło? Jaka jest temperatura wody? Zobaczcie!

Malediwy to tropikalne państwo na Oceanie Indyjskim, składające się z 26 atoli, na które składa się ponad 1100 pojedynczych wysp. Kraj ten słynie z pięknych plaż, czystej, błękitnej wody i całorocznej, ciepłej pogody

 

Jaka jest temperatura na Malediwach w listopadzie?

 

Wyspy znajdują się w strefie klimatu równikowego wilgotnego, północne atole leżą w strefie podrównikowej. Listopad to jeden z najsuchszych i najbardziej słonecznych miesięcy na Malediwach, z niewielką ilością opadów i dużą ilością słońca. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 28 stopni Celsjusza, chociaż może być gorętsza ze względu na dużą wilgotność powietrza. W nocy temperatura spada do komfortowych 23 stopni Celsjusza. Zazwyczaj jednak będzie odczuwać około 28 do nawet 21 stopni Celsjusza. 

 

Czy na Malediwach pada deszcz?

 

Czy na Malediwach pada deszcz
Deszcz na Malediwach w listopadzie niestety się zdarza.

Jeśli chodzi o deszcz, listopad należy do najbardziej deszczowych miesięcy, i jest go nawet 3 – 4 razy więcej niż w na przykład w lutym. Spokojnie, to nie jest tak, że będzie padać cały czas – powiedzmy, że szanse na deszcz są po prostu większe. Nie będzie tutaj padać tak jak na przykład w Tajlandii. Jeśli chcecie minimalizować ryzyko deszczu wybierzcie atole w strefie podrównikowej.

 

Czy warto lecieć na Malediwy w listopadzie?

 

Morze na Malediwach jest ciepłe i zachęcające przez cały rok, a jego średnia temperatura wynosi 28 stopni Celsjusza. Listopad to świetny czas na pływanie, nurkowanie lub snorkeling, ponieważ widoczność jest doskonała i można zobaczyć mnóstwo ryb i innych morskich stworzeń. To idealna odskocznia od polskiej pogody w listopadzie, nawet pomimo deszczu.

Jeśli szukasz słonecznych wakacji na plaży w listopadzie, Malediwy są idealnym miejscem.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz