Czy w Hiszpanii są rekiny na plaży? Czy atakują? - BelSole

Czy w Hiszpanii są rekiny na plaży? Czy atakują?

Pisaliśmy wiele o rekinach, mało jednak o rekinach w Hiszpanii. Nie odpowiedzieliśmy jeszcze na jedno bardzo ważne pytanie czy w Hiszpanii są rekiny i czy atakują? Jakie gatunki występują w wodach obok Hiszpanii? Zobaczcie ten przewodnik po rekinach!

Rekiny w Hiszpanii

Czy występują rekiny w wodach obok Hiszpanii i w Morzu Śródziemnym oraz Oceanie Atlantyckim? Sprawa jest dość prosta, ponieważ niestety w Hiszpanii możecie w wodach spotkać rekina, jest ich nawet sporo w wodach Morza Śródziemnego czy Atlantyku. Jak wygląda kwestia ataków rekinów na pływających? Czy rekiny w Hiszpanii atakują? Tutaj na szczęście mamy trochę lepszą informację, ale zanim wejdziemy w szczegóły, zobaczcie jakie gatunki rekinów występują w wodach wokół Hiszpanii?

Tak jak na dnie Rowu Mariańskiego są rurkowce tak w samym Morzu Śródziemnym obok HIszpanii znajdziecie około 45 gatunków rekinów. Nie wszystkie są jednak groźne dla człowieka. Około 15 z nich może zagrozić bezpieczeństwu. Jakie rekiny wokół Hiszpanii są najgroźniejsze? Znajdziecie tutaj takie gatunki jak żarłacz biały czy rekin tygrysi, więc śmietanka gatunku. Bez obaw jednak, bardziej prawdopdobne jest to, że pogryzie Was bezpański pies na plaży niż rekin w wodzie. Ataki rekinów w Hiszpanii to NIEZWYKLE sporadyczna rzecz,

Ataki rekinów w Hiszpanii

W ciągu ostatnich 100 lat w całej Hiszpanii kontynentalnej i na wyspach, w tym na Wyspach Kanaryjskich, zarejestrowanych było około (według różnych danych) od 40 do 60 ataków. 8 było śmiertelnych, przez 100 lat – przy takiej ilości turystów i plażowiczów, to bardzo mała liczba. Prędzej umrzecie na zawał widząc rekina niż od jego ukąszenia 😉

Czy należy się bać rekinów w Hiszpanii?

Jak będzie w przyszłości? Zważywszy na to, że Morze Śródziemne jest co raz cieplejsze a akweny są ciągle przeławiane, ataków może być trochę więcej niż dawniej. Tym czasem nie ma co się martwić, bawcie się dobrze i odpowiedzialnie na plażach w Hiszpanii!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz