Ile dni na zwiedzanie Porto? 1 dzień, 2 dni czy weekend w Porto? - BelSole

Ile dni na zwiedzanie Porto? 1 dzień, 2 dni czy weekend w Porto?

Porto to jedno z najpiękniejszych miast Portugalii, jest tutaj wiele kultowych atrakcji, które znane są w Portugalii. Opowiemy Wam ile dni poświęcić na Porto, 1 dzień, może 2 dni czy weekend w Porto wystarczy na zwiedzanie? Zobaczcie.

Każdy ma różne tempo zwiedzania, do tego Porto jest dość pagórkowate, więc będziecie potrzebowali trochę więcej energii na zwiedzanie atrakcji Porto. Postaramy się przedstawić Wam plan na 1 dzień w Porto, dwa dni 2 Porto i weekend w Porto. Opowiemy co robić w dany dzień i opiszemy zwiedzanie Porto w ograniczony czas.

 

1 dzień w Porto

 

1 dzień w Porto

Co zrobić w 1 dzień w Porto? Samo centrum Porto, nie jest duże – najlepsze atrakcje Porto na samym starym mieście spokojnie zmieścicie w 1 dzień. Nie mówimy tutaj o dokładnym zwiedzaniu miasta, a przejściu się pomiędzy głównymi zabytkami takimi jak: Sa do Porto, Igreja dos Clérigos, Plac Wolności, Perola do Bolhao, Mercado do Bolhao, Parque das Virtudes, Palácio da Bolsa, Ponte Luis I, Miradouro da Serra do Pilar oraz odwiedzenie jednej z winnic Porto ze spacerem po brzegu Duoro.

2 dni w Porto

 

2 dni w Porto

Dwa dni w Porto to dodatkowa doba kiedy możecie wybrać się nad Ocean oraz pobawić się w klubach wieczorem w Porto. Polecamy wybrac się na spacer lub podjechac komunikacją miejską do Farolim de Felgueiras i Pérgola da Foz nad Oceanem Atlantyckim. Możecie też wybrać się na jedną z wielu plaż w centrum Porto obok tych punktów. Dodatkowo możecie zwiedzić Klasztor da Serra do Pilar, Azulejo na Stacji kolejowej Porto-São Bento i wyjątkowo klimatyczną księgarnie Lello.

Zobaczcie najlepsze plaże w Portugalii.

 

Weekend w Porto

 

3 dni w Porto
Zamek w Guimaraes

Mając jeszcze jeden dzień w Porto, czyli cały weekend – polecamy albo dalej eksplorować wąskie uliczki miasta z winnicami Porto lub możecie podjechać do pobliskiego Guimaraes – oddalonego o około 1 h miasta, dawnej stolicy Portugalii. Miasta pełnego atrakcji i zabytków a także historii Portugalii. Jest to jedno z najciekawszych miejsc w Portugalii.

Jak widzicie Porto jest pełne atrakcji, jego okolice także. Sam region pełen jest małych urokliwych miasteczek i pięknych miejsc do zwiedzenia – więc spokojnie możecie sobie zarezerwować nawet tydzień lub dwa w Porto i okolicach i nie będziecie się nudzić!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz