Czy Morze Śródziemne jest morzem ciepłym? Temperatura wody w lecie

Wielu z nas pojedzie w tym roku 2020 na wakacje nad Morze Śródziemnym . Kąpiele w ciepłej i gorącej wodzie to jedna z niewątpliwych przyjemności wyjazdu. Jednak możemy zadać sobie pytanie, jak ciepłe jest Morze Śródziemne? Jaka jest temperatura wody na Krecie, jaka na Cyprze, Sycylii, a jaka w Hiszpanii?

Przejrzeliśmy dane przedstawione przez satelity NASA i oto wyniki naszego badania.

Temperatura wody w Morzu Śródziemnym w Maju

temperatura morze srodziemne maj

Jak ciepła jest woda w maju w Morzu Śródziemnym?

Najzimniejsza woda jest w 🇪🇸 Hiszpanii i wynosi od 18 do 19 stopni celsjusza. Najchłodniejsza jest w Barcelonie i 🇬🇧 Gibraltarze. We 🇮🇹 Włoszech temperatura morza śródziemnego wynosi od 18,7 stopni w Genui do 18,9 w okolicach Rzymu oraz Palermo. W 🇬🇷 Grecji w Atenach woda ma około 18,5 stopnia, a na Krecie nawet 19,8 stopnia. 

Najcieplejsza woda jest na 🇨🇾 Cyprze, wynosi około 21 stopni, podobnie jak w 🇮🇱 Tel-Awiwie.

Temperatura wody w Morzu Śródziemnym w Czerwcu

temperatura morze srodziemne czerwiec

Jak ciepła jest woda w czerwcu w Morzu Śródziemnym?

To oczywiście cieplejszy miesiąc, aniżeli maj. Temperatura wody na Morzu Śródziemnym w czerwcu wynosi od 21 do, aż 25 stopni celsjusza. Najchłodniej jest w 🇪🇸 Maladze i 🇬🇧 Gibraltarze, około 21 powyżej zera. Temperatura wody na 🇮🇹 Sycylii to około 23 stopni celsjusza. Pisaliśmy już o pogodzie na tej wyspie w lecie. Na 🇲🇹 Malcie temperatura wody wynosi 25,5 powyżej zera.  🇬🇷  Grecja to od 22,5 do 24 stopni na 🇬🇷 Krecie.

Najcieplej znów jest na 🇨🇾 Cyprze, gdzie możemy kąpać się w słonej wodzie o temperaturze 24,5 stopni, 🇮🇱 Tel-Awiw jest niewiele cieplejszy.

Temperatura wody w Morzu Śródziemnym w Lipcu

temperatura morze srodziemne lipiec

Jak ciepła jest woda w lipcu w Morzu Śródziemnym?

W 🇪🇸 Hiszpanii temperatura wody w lipcu to około 23 w Barcelonie i 25 w Walencji. We 🇮🇹 Włoszech jest to najcieplejszy okres i wynosi od 25 do 26,5 stopni Celsjusza na południu półwyspu apenińskiego. 🇬🇷 Grecja to, aż 28 stopni na 🇬🇷 Krecie. Warto spojrzeć na najlepsze plaże w Grecji. Na 🇲🇹 Malcie temperatura wody wynosi 26,5 stopni Celsjusza.

🇨🇾 Cypr bije wszelkie rekordy i obok Limassol oraz Larnaki woda ma nawet 27 stopni, w 🇮🇱 Tel-Awiwie przekracza 27,6. 

Temperatura wody w Morzu Śródziemnym w Sierpniu

temperatura morze srodziemne sierpień

Jak ciepła jest woda w sierpniu w Morzu Śródziemnym?

Jest jeszcze cieplej! W 🇪🇸 Hiszpanii temperatura wody wynosi od 23 do 27 stopni. 🇮🇹 Włoskie wybrzeża to około 25 stopni celsjusza. Idąc dalej na południe, na 🇲🇹 Malcie temperatura zbliżona jest do tej na 🇮🇹 Sycylii, czyli około 26,5 stopni powyżej zera. 🇬🇷 Grecja to od 26 stopni w Atenach do 27 na 🇬🇷 Krecie i 🇬🇷 Rodos. 

🇨🇾 Cypr w Pafos, Limassol i Larnace to ponad 28 stopni powyżej zera. 🇮🇱 Tel-Awiw to, aż 28,5 stopnia! Cieplej już nie będzie! Wybierzcie ulubione plaże na Cyprze do tego czasu.

Gdzie jest miejsce z najcieplejszą wodą w Morzu Śródziemnym?

Jeśli szukacie najcieplejszej wody, to wybierzcie Cypr, Izrael lub greckie wyspy. Cypr to, aż 28 stopni, Izrael to prawie 29 stopni a Kreta lub Rodos to około 27 stopni. Są to najcieplejsze miejsca w basenie Morza Śródziemnego.

 

Dodaj komentarz