Czy Morze Śródziemne jest morzem ciepłym? Temperatura wody w lecie - BelSole

Czy Morze Śródziemne jest morzem ciepłym? Temperatura wody w lecie

Wielu z nas pojedzie w tym roku 2020 na wakacje nad Morze Śródziemnym . Kąpiele w ciepłej i gorącej wodzie to jedna z niewątpliwych przyjemności wyjazdu. Jednak możemy zadać sobie pytanie, jak ciepłe jest Morze Śródziemne? Jaka jest temperatura wody na Krecie, jaka na Cyprze, Sycylii, a jaka w Hiszpanii?

Przejrzeliśmy dane przedstawione przez satelity NASA i oto wyniki naszego badania.

Temperatura wody w Morzu Śródziemnym w Maju

temperatura morze srodziemne maj

Jak ciepła jest woda w maju w Morzu Śródziemnym?

Najzimniejsza woda jest w ?? Hiszpanii i wynosi od 18 do 19 stopni celsjusza. Najchłodniejsza jest w Barcelonie i ?? Gibraltarze. We ?? Włoszech temperatura morza śródziemnego wynosi od 18,7 stopni w Genui do 18,9 w okolicach Rzymu oraz Palermo. W ?? Grecji w Atenach woda ma około 18,5 stopnia, a na Krecie nawet 19,8 stopnia. 

Najcieplejsza woda jest na ?? Cyprze, wynosi około 21 stopni, podobnie jak w ?? Tel-Awiwie.

Temperatura wody w Morzu Śródziemnym w Czerwcu

temperatura morze srodziemne czerwiec

Jak ciepła jest woda w czerwcu w Morzu Śródziemnym?

To oczywiście cieplejszy miesiąc, aniżeli maj. Temperatura wody na Morzu Śródziemnym w czerwcu wynosi od 21 do, aż 25 stopni celsjusza. Najchłodniej jest w ?? Maladze i ?? Gibraltarze, około 21 powyżej zera. Temperatura wody na ?? Sycylii to około 23 stopni celsjusza. Pisaliśmy już o pogodzie na tej wyspie w lecie. Na ?? Malcie temperatura wody wynosi 25,5 powyżej zera.  ??  Grecja to od 22,5 do 24 stopni na ?? Krecie.

Najcieplej znów jest na ?? Cyprze, gdzie możemy kąpać się w słonej wodzie o temperaturze 24,5 stopni, ?? Tel-Awiw jest niewiele cieplejszy.

Temperatura wody w Morzu Śródziemnym w Lipcu

temperatura morze srodziemne lipiec

Jak ciepła jest woda w lipcu w Morzu Śródziemnym?

W ?? Hiszpanii temperatura wody w lipcu to około 23 w Barcelonie i 25 w Walencji. We ?? Włoszech jest to najcieplejszy okres i wynosi od 25 do 26,5 stopni Celsjusza na południu półwyspu apenińskiego. ?? Grecja to, aż 28 stopni na ?? Krecie. Warto spojrzeć na najlepsze plaże w Grecji. Na ?? Malcie temperatura wody wynosi 26,5 stopni Celsjusza.

?? Cypr bije wszelkie rekordy i obok Limassol oraz Larnaki woda ma nawet 27 stopni, w ?? Tel-Awiwie przekracza 27,6. 

Temperatura wody w Morzu Śródziemnym w Sierpniu

temperatura morze srodziemne sierpień

Jak ciepła jest woda w sierpniu w Morzu Śródziemnym?

Jest jeszcze cieplej! W ?? Hiszpanii temperatura wody wynosi od 23 do 27 stopni. ?? Włoskie wybrzeża to około 25 stopni celsjusza. Idąc dalej na południe, na ?? Malcie temperatura zbliżona jest do tej na ?? Sycylii, czyli około 26,5 stopni powyżej zera. ?? Grecja to od 26 stopni w Atenach do 27 na ?? Krecie i ?? Rodos. 

?? Cypr w Pafos, Limassol i Larnace to ponad 28 stopni powyżej zera. ?? Tel-Awiw to, aż 28,5 stopnia! Cieplej już nie będzie! Wybierzcie ulubione plaże na Cyprze do tego czasu.

Gdzie jest miejsce z najcieplejszą wodą w Morzu Śródziemnym?

Jeśli szukacie najcieplejszej wody, to wybierzcie Cypr, Izrael lub greckie wyspy. Cypr to, aż 28 stopni, Izrael to prawie 29 stopni a Kreta lub Rodos to około 27 stopni. Są to najcieplejsze miejsca w basenie Morza Śródziemnego.

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz