Czy w Hiszpanii trzeba nosić maseczki? Gdzie maseczki obowiązkowe?

Hop siup i od nowa, Polska Ludowa, Polska… a, nie. To nie tak to szło. Hop siup i od nowa, maseczki w Hiszpanii. Jeśli planujecie wypad do Hiszpanii i zastanawiacie się czy w Hiszpanii trzeba nosić maseczki to mamy dla was najświeższe informacje. Lokalne władze znów majstrują przy przepisach i szykuje się zwiedzanie podczas którego nie będzie można oddychać. To informacja dla wybierających się do hiszpańskiej Galicii i Katalonii.

Jeśli planujecie wyjazd do Katalonii lub Galicii i macie jeszcze czas na to, by go odwołać to warto to przemyśleć i wybrać się na przykład do Włoch. Dlaczego?

Z powodu nowych 70 zachorowań lokalne władze ponownie wprowadziły ograniczania w postaci zakazu wyjazdu z pewnych części prowincji i noszenia masek na twarzach w każdych warunkach czyli również w miejscach publicznych.

Ponownie wprowadzono ograniczenia w restauracjach, kawiarniach i barach. Od czwartku 9 lipca 2020 roku Katalonia znów zmusza obywateli do noszenia maseczek pod karą 100 EURO za ich brak. Maski muszą nosić wszyscy od 6. roku życia w górę. Masek można nie nosić jedynie przy uprawianiu sportu. Oczywiście osobną kwestią jest to, czy turyści i mieszkańcy będą stosować się do nowych regulacji.

W czasie letnich upałów oddychanie z zasłoniętą twarzą jest uciążliwe i zwłaszcza u starszych osób czasem prowadzi do duszności. Osobiście wolimy zwiedzać te miejsca w których maseczek nie trzeba nosić.

PRZYDATNE LINKI

Dodaj komentarz