Czy w Norwegii jest zorza polarna? Gdzie jest? Kiedy jest zorza polarna w Norwegii? - BelSole

Czy w Norwegii jest zorza polarna? Gdzie jest? Kiedy jest zorza polarna w Norwegii?

Czy w Norwegii można obserwować zorzę polarną? To pytanie zadaje sobie wielu turystów odwiedzających kraj ze stolicą w Oslo. Skandynawia jest często kojarzona z idealnym regionem do obserwowania zorzy polarnej. Dlatego w naszym materiale sprawdzimy, gdzie w Norwegii jest zorza polarna i kiedy ona jest. Zapraszamy do lektury!

Czy w Norwegii jest zorza polarna? Gdzie jest? 

Zacznijmy od odpowiedzi na najważniejsze pytanie tego materiału. Czy w Norwegii jest zorza polarna? Zjawisko to występuje w okolicy obu biegunów magnetycznych ziemi. Z racji tego, że znaczna część kraju ze stolicą w Olo leży na kole podbiegunowym, mamy znakomitą wiadomość dla wszystkich miłośników tego zjawiska – jak najbardziej można obserwować zorzę polarną w Norwegii. 

W tym momencie nie pozostaje nam nic innego, jak sprawdzić, gdzie w Norwegii jest zorza polarna. Na to pytanie nie da się odpowiedzieć w sposób jednoznaczny. Powszechnie przyjmuje się bowiem, że najlepszym miejscem do obserwowania zorzy polarnej w Norwegii jest północna część kraju i okolice Tromsø, Lofoty, Senja, Bodø. Zdarza się również, że zjawisko to jest również widoczne bliżej południowej części kraju, w tym m.in. w Oslo lub Begen. Trzeba jednak przyznać, że prawdopodobieństwo jej dostrzeżenie jest w tym wypadku nieco mniejsze, a osoby chcące zwiększyć swoją szansę na obserwację tego zjawiska w Norwegii, powinny udać się w północne rubieże tego kraju. 

 

Kiedy w Norwegii jest zorza polarna? 

Na koniec sprawdźmy jeszcze jedną kwestię, która powinna odegrać istotną rolę w planowaniu wyjazdu. Kiedy w Norwegii jest zorza polarna? Zjawisko to na kole podbiegunowym można obserwować od końcówki września do maja. Jednak największe szanse na jej zauważenie przypadają w okresie nocy polarnej. Dlatego najlepszym czasem do obserwacji nocy polarnej w Norwegii jest okres od listopada do stycznia. Dni na północy kraju są wówczas najkrótsze, co zwiększa szanse na występowania zorzy polarnej. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz