Infrastruktura turystyczna Europy południowej - BelSole

Infrastruktura turystyczna Europy południowej

Kiedy podróżujecie do Hiszpanii, Włoch czy Grecji odwiedzacie te miejsca prawie codziennie, jak wygląda infrastruktura turystyczna w Europie południowej? Jak wygląda oferta hoteli, bazy noclegowej, restauracji czy muzeów? Zobaczcie! Dziś o infrastrukturze turystycznej południa Europy.


Baza noclegowa – hotele, hostele, apartamenty,…

hotele poludniowa europa

Kraje Europy południowej posiadają ogromną bazę noclegową, hotele we Włoszech, Hiszpanii czy Grecji stanowią dużą część w centrach miast turystycznych. W słonecznej Italii jest ponad 33 000 hoteli, Hiszpania posiada ich ponad 16 000 oraz 150 000 apartamentów a Grecja prawie 10 000 hoteli. Hotele przy plażach zazwyczaj posiadają infrastrukturę potrzebną do wypoczynku na plaży i w morzu. Hotele oddalone od lotnisk dodają do oferty transfer do obiektów. 

Infrastruktura turystyczna europy południowej, Hiszpanii, Włoch i Grecji oparta jest w dużej mierze na bazie noclegowej.


Gastronomia – restauracje, kawiarnie, puby, kluby…

restauracje południowa europa

Obiektów gastronomicznych w Grecji jest ponad 100 000, we Włoszech ponad 160 000. Centra miast takich jak Rzym, Florencja czy Sewilla upchane są restauracjami w centrach. Jest to jeden z lepiej dochodowych biznesów z branży turystycznej, chociaż najem lokalu w centrum Mediolanu przy via Montenapoleone może kosztować nawet 13 700 EUR za metr kwadratowy/rok. Różne miejsca stawiają na inny typ obiektów gastronomicznych, w nadmorskich kurortach Cypru bardzo popularne są kluby, restauracje i kawiarenki są domeną Rzymu.


Obiekty kultury, atrakcje, muzea…

muzea południowa europa

Miejsca bogate kulturowo takie jak Włochy posiadają ogromną bazę obiektów historycznych, dzięki temu miasta jakie jak Florencja, Siena czy Mediolan znane są ze swoich muzeów, dzieł sztuki oraz wystaw. Hiszpania ponadto bazuje także na kulturze swoich regionów, corridzie czy też flamenco. Im bogatsza oferta muzealna, tym zazwyczaj jest ona droższa – bo ściąga większą ilość turystów. Kolejki do najpopularniejszych muzeów takich jak Uffizi czy na Ostatnią Wieczerzę są ogromne i rezerwacji trzeba dokonywać parę miesięcy wcześniej.

Infrastruktura turystyczna Europy południowej, Hiszpanii, Włoch i Grecji oparta jest w dużej mierze na muzeach i obiektach kultury.


Obiekty wypoczynkowe i sportowe, plaże…

plaże europa południowa

Nie tylko hotele, restauracje i muzea należą do infrastruktury turystycznej Europy południowej. Zaliczają do niej się także obiekty sportowe lub plaże. Każdy z krajów takich jak Włochy, Grecja, Hiszpania, Cypr czy Malta znany jest z możliwości odbycia kąpieli w morzu i wygrzania się na plaży. Niektóre z krajów, takie jak np Hiszpania są też popularną destynacją dla golfistów w sezonie zimowym – tu sezon golfowy występuje cały czas. Do tego baseny przyhotelowe, ścieżki do trekkingu, korty tenisowe czy też ścieżki rowerowe


Lotniska i komunikacja

lotniska europa południowa

Miejsca typowo turystyczne często istnieją w siatce linii lotniczych tylko w sezonie. Obiekty, które służyły pełną parą od maja do września na zimę zamierają. Promy kursujące po jeziorze Como, poza sezonem kursują tylko 2 razy z miasta Lecco zamiast 10 razy. Przykładów jest wiele, częstotliwość kolejek, połączeń autobusowych, łodzi etc się zmniejsza. W sezonie zimowym, miejsca takie jak Alpy włoskie czy hiszpański rejon Pirenejów odżywa dzięki sportom zimowym. 

Zobacz także walory turystyczne Europy Południowej.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz