Czy w Porto można pić wodę z kranu? Woda w Porto - BelSole

Czy w Porto można pić wodę z kranu? Woda w Porto

Wielu podróżnych wybierających się na weekend lub dłuższy urlop zastanawia się czy na miejscu można pić wodę z kranu. Osoby jadące do Porto nie są tu wyjątkiem. Dziś sprawdzimy jaka jest jakość wody w Porto w Portugalii. Czy w Porto można pić wodę z kranu? Czy może lepiej kupić sobie wodę w butelce? Jak to jest?

Jeśli oczekujecie szybkiej odpowiedzi na pytanie czy woda z kranu w Porto nadaje się do picia to bez zbędnego wgłębiania się w szczegóły można na to pytanie będzie odpowiedzią twierdzącą.

Woda w Portu nadaje się do picia zwłaszcza jeśli macie butelkę filtrującą do której wcześniej nalejecie sobie wody. Woda w Porto nie jest jednak tak wspaniała jak w niektórych miejscach na świecie więc wielu lokalsów decyduje się na picie wody butelkowanej.

W Portugalii woda w butelce w normalnym sklepie, nie takim dla turystów, kosztuje w granicach od 0,15 za najtańszą wodę marki własnej po zawrotne 0,40 EUR lepszej jakościowo wody takiej jak Vitalis. 1,5 litrowa woda Evian kosztuje w zwykłym sklepie 1,45 EUR i jest do więcej, niż zwykła woda.

Na stronach wodociągów w Porto słusznie zauważono, że miejski wodociąg nie jest w stanie zagwarantować jakości wody w każdym konkretnym budynku. Na jakość wody wpływa wiele czynników w tym jakość rur w budynku.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz