TOP 5 pogoda Cypr lato, temperatura w czerwcu, lipcu i sierpniu - BelSole

TOP 5 pogoda Cypr lato, temperatura w czerwcu, lipcu i sierpniu

Lato zbliża się wielkimi krokami a z nim decyzje, gdzie jechać na wakacje? Dziś zaproponujemy Wam gorący Cypr w lecie. Jeśli chcecie się dowiedzieć jaka jest pogoda na Cyprze w czerwcu, lipcu i sierpniu oraz dlaczego należy odwiedzić Wyspę Afrodyty w lato, zapraszamy do lektury! Oto pogoda na Cyprze latem.

Gorące plaże i woda na Cyprze

morze cypr
Błękitna Laguna Cypru

Cypr to miejsce z najcieplejszą wodą z miejsc do których szybko dolecicie tanimi liniami lotniczym z Polski. Już pisaliśmy o temperaturze wody w Morzu Śródziemnym w lecie  i Wyspa Afrodyty wypadła wyjątkowo korzystnie. Temperatura wody wynieść nawet 28-29 stopni Celsjusza. Zobaczcie także nasze zestawienie plaż na Cyprze.

Atrakcje Cypru, idealne na spacer

kolossi zamek
Atrakcje Cypru – zamek Kolossi z najstarszym na Cyprze winem(5000 lat!)

Centra większości miasteczek Cypru są małe i dogodne do spacerowania pomiędzy największymi atrakcjami. Zobaczcie tylko jakie atrakcje czekają na Was na wschodzie w Pafos lub na zachodzie w Larnace czy też Famaguście.

Na letni spacer idealnie nadają się bulwary tych trzech nadmorskich miasteczek. Jeśli jednak będzie Wam za ciepło, to śmiało możecie zwiedzić wnętrze wyspy Troodos, gdzie jest zdecydowanie chłodniej.

Orzeźwiające drinki, kordiały i nalewki

sok_z_granata
Może sok z Granata?

Cypr to miejsce gdzie dojrzewają doskonałe cytrusy, banany oraz inne owoce z których to lokalsi tworzą orzeźwiające drinki. Do wyjątkowych napojów zaliczylibyśmy: kordiał na bazie płatków róży z mlekiem, czyli nalewka o smaku różanym wymieszana z zimnym mlekiem. Lemoniada z cytrusów cypryjskich i nasza ulubiona kawa po cypryjsku (lub jak mówią na północy – kawa po turecku).

Ceny na Cyprze w sezonie nie takie straszne

cypr_ceny
Wszystkie plaże na Cyprze są darmowe!

Cypr jest relatywnie tanią destynacją w porównaniu do luksusowych greckich wysp czy też kurortów Lazurowego Wybrzeża lub Portofino. Większe miejscowości są łatwo dostępne z tańszych miasteczek, a po samej wyspie tanio jest poruszać się autem – oczywiście z klimatyzacją.

Egzotyka na Cyprze – czy na Cyprze pada deszcz?

bananowiec cypr banany
Bananowce to codzienność na Cyprze

Cypr to miejsce blisko Azji i Afryki, czerpiące wiele z tych regionów. Wygląd Wyspy Afrodyty często przypomina dalekie nadmorskie raje, błękitne laguny, farmy bananowców, wodospady czy też piękne klify porośnięte dziką roślinnością. Mieszając to z bizantyjską i osmańską historią otrzymujemy wyjątkowe miejsce w promieniach letniego słońca.

Czerwiec, pogoda i temperatura na Cyprze i w Pafos

cypr czerwiec

Normalna temperatura w czerwcu na Cyprze to od 26 do 32 stopni Celsjusza ze znikomymi opadami deszczu. Zdarzają się jednak dni, gdzie temperatura może sięgnąć nawet 40 stopni powyżej zera. W nocy może spaść do 17 stopni .

Lipiec, pogoda i temperatura na Cyprze i w Larnace

cypr lipiec

Jeszcze cieplej bo od 31 do 24 stopni Celsjusza to norma, w nocy niestety spada 'tylko’ do 20 stopni. Deszczu prawie nie ma, za to może lekko przywiewać od morza. Krem na opalanie i parasol są niezbędne!

Sierpień, pogoda i temperatura na Cyprze i w Limassol

cypr sierpień
A oto koza!

To miesiąc w którym woda na plażach jest najcieplejsza, temperatura powietrza jest także najwyższa, 34 do 35 stopni to normalna temperatura – dlatego nawadniajcie się podczas kąpieli słonecznych. Cieplej już nie będzie! 

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz