Kiedy na wakacje do Hiszpanii? Kiedy zniosą kwarantannę? - BelSole

Kiedy na wakacje do Hiszpanii? Kiedy zniosą kwarantannę?

Hiszpanie powoli mają dość izolacji i postawili na inne sposoby walki z epidemią. Niedługo będzie można już jechać na wakacje do Hiszpanii. Kiedy więc Polak może lecieć na wakacje do Hiszpanii? Czy kwarantanna nadal obowiązuje? Jeśli zastanawiacie się kiedy otworzą granicę dla turystów i kiedy zniosą kwarantannę, zapraszamy do lektury.

Ministerstwo zdrowia Hiszpanii ogłosiło, że zamierza otworzyć turystycznie swój kraj już w połowie czerwca. Niestety póki co, tylko dla obywateli niektórych krajów, jednak widzimy światełko w tunelu. Hiszpania powoli  przygotowuje się do znoszenia przymusowej 14-dniowej kwarantanny.

Od połowy czerwca bez kwarantanny będą mogli wjechać turyści i obywatele Niemiec, Francji i Włoch. Do tego rząd negocjuje z Wielką Brytanią, aby także im umożliwić szybsze odblokowanie granic. Duże firmy turystyczne z tych krajów już zostały o tym fakcie poinformowane.

Kiedy Polacy będą mogli polecieć na wakacje do Hiszpanii?

Niestety nie ma mowy jeszcze o polskich obywatelach, jednak logika wskazuje, że jeśli nie wydarzy się nić tragicznego, to już w czerwcu lub lipcu będziemy mogli podróżować turystycznie do Hiszpanii. Mamy nadzieję, że nie nastąpi niebezpieczny paradoks w dyskryminacji polskiego turysty na rynku hiszpańskim. Może nie zostawiamy tam tyle pieniędzy co obywatele Wielkiej Brytanii czy Francji, jednak tak samo należymy do wspólnoty.

Unia Europejska pomaga polskiemu turyście

Równolegle Unia Europejska zaproponowała pewne poluzowanie jeśli chodzi o swobodny przepływ między członkami UE – co może pomóc polskiemu turyście. Także Wspólnota chce pozbyć się kwarantanny. Równolegle dodając dla podróżujących restrykcje higieniczne oraz technologiczne.

Komu przeszkadza chiński wirus?

Lobby hotelarskie mocno naciskało na tą decyzję w rządzie hiszpańskim i pewnie dlatego widać pozytywne ruchy na tym polu. Więc jeśli zastanawiacie się kiedy polecicie do Hiszpanii, to całkiem możliwe, że uda się Wam to zrobić w lipcu czy sierpniu – podziękujcie więc swojemu hotelarzowi!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz