Czy w Wenecji są krokodyle? Krokodyle w Wenecji

Chiński wirus, który wystraszył Europejczyków w pierwszej połowie 2020 roku wywołał nie tylko epidemię strachu ale również epidemię dezinformacji. W najróżniejszych miejscach w sieci internetowej pojawiały się informacje nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Wiele osób zaczęło zastanawiać się przez to czy w Wenecji są krokodyle. W lipcu 2020 roku pojechaliśmy do Wenecji by sprawdzić czy to co piszą w internecie jest prawdą.

Gdy Włochy tymczasowo zamknęły się na odwiedzających powodując gigantyczny kryzys w turystyce w sieci pojawiło się wiele informacji o tym, że najróżniejsze zwierzęta powracają do pustej Wenecji. W kanałach Wenecji miały pojawić się najróżniejsze zwierzęta – delfiny, krokodyle, podobno ktoś widział nawet człowiekoknurozwierza.

Niedługo po otwarciu ruchu turystycznego pojechaliśmy do Wenecji by, niczym słynny Steve Irwin, poszukać krokodyli. Znaleźliśmy różne zwierzęta od homo sapiens sapiens przez larinae aż na columba livia forma urbana kończąc. Zaglądaliśmy do kufrów, zaglądaliśmy do waliz, spojrzeliśmy do zupy ale krokodyli nie spotkaliśmy. Jedyne krokodyle jakie można spotkać w Wenecji to te z których zrobiono torby czekające na nabywców w salonie Louis Vuitton.

Czy w Wenecji żyły krokodyle? Internetowe wrzutki o tym, że pusta Wenecja stała się miejscem w którym zaczęły żerować krokodyle były tak zwanym fake newsem czyli informacją nieprawdziwą. Zdjęcie które obiegło internet było sprytnym fotomontażem. I chociaż w Wenecji nie ma krokodyli to wciąż jednak niektórzy internauci łykają jak pelikany.

Dodaj komentarz