Czy Mediolan i Bergamo są bezpieczne po pandemii? Czy można latać? - BelSole

Czy Mediolan i Bergamo są bezpieczne po pandemii? Czy można latać?

Czy należy się bać lecąc do Bergamo i Mediolanu? Czy Koronawirus wpłynął na życie mieszkańców Lombardii? Czy mieszkańcy pamiętają o maseczkach? Czy należy nosić maseczkę? Czy jest niebezpiecznie w Bergamo i Mediolanie? Zapraszamy do lektury, znamy odpowiedź!

W lipcowy weekend wybraliśmy się dla Was do Bergamo i stolicy Lombardii Mediolanu by sprawdzić czy można już latać do tych miast. W Bergamo wylądowaliśmy liniami Ryanair na lotnisku Orio al SerioPomimo wymogu posiadania specjalnego oświadczenia przy wlocie do Włoch, nikt go od nas nie zabiera. Na miejscu po wyjściu z samolotu odbywa się tylko pomiar temperatury całego ciała kamerą termowizyjną i w zasadzie tak wygląda przylot do Bergamo po koronawirusie. Jest szybki i sprawny, pamiętajcie o posiadaniu maseczki cały czas na sobie na lotnisku oraz w samolocie, nie licząc jedzenia.

Mediolan bezpieczeństwo

Czy w Lombardii jest pandemia?

Sama Lombardia i jej mieszkańcy są zdecydowanie bardziej odpowiedzialni pod kątem bezpieczeństwa, aniżeli na przykład Neapolu. Na ulicach można spotkać ludzi cały czas noszących maseczki, w sklepach to niezbędny wymóg tak samo jak w komunikacji miejskiej. Co ciekawe, daje to nadzwyczaj dobre wyniki i na północy Włoch jest co raz mniej zarażonych. Podczas naszej obecności była to tylko 1 zarażona osoba w Mediolanie, 1 w Bergamo i 1 w Lecco. Można nawet wywnioskować, że jest bezpieczniej niż w Polsce. Samych turystów jest już co raz więcej, także tych z zagranicy. Często na ulicach Bergamo, Mediolanu czy nawet Lecco słyszeliśmy język polski.

czy w mediolanie jest bezpiecznie

Co mówią mieszkańcy Bergamo o pandemii?

Kiedy rozmawialiśmy z naszymi znajomymi z Bergamo opowiadali nam jak wyglądała sytuacja na miejscu i jak wiele się zmieniło. Na ulicy większych miast pojawiło się wiele patroli a wychodzenie z domu było zakazane o ile nie musieliśmy wychodzić po prowiant lub z psem. Ulice Bergamo i Mediolanu świeciły pustkami. Zupełnie inaczej było teraz, w sobotni wieczór bulwary były przepełnione młodymi ludźmi, często z maseczkami. Jeśli chodzi o zabawę i spędzanie wieczorów, dużo się we Włoszech nie zmieniło.

como i lecco bezpieczeństwo
Wieczorem, nawet w tłumach jest pełno ludzi w maseczkach.

Podsumowanie

Podsumowując, czy należy się bać lecąc do Bergamo i Mediolanu? Według nas nie, mieszkańcy zachowują się odpowiedzialnie, sklepy są czyste a w komunikacji miejskiej ludzie siedzą na wyznaczonych miejscach. Jeśli nie lubicie tłumów, omijajcie bulwary i centralne miejsca miast wieczorem. Widać, że piętno wirusa odcisnęło się na zachowaniu Lombardczyków.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz