Czy w Wenecji jest lotnisko? Czy Wenecja ma lotnisko? - BelSole

Czy w Wenecji jest lotnisko? Czy Wenecja ma lotnisko?

Wenecja jest jednym z najpiękniejszych i najpopularniejszych miast na świecie. Każdy wie że jest to miasto położone na wodzie w związku z tym wiele osób zastanawia się czy do Wenecji można dolecieć bezpośrednio. Czy w Wenecji jest lotnisko? Jak polecieć do Wenecji? Sprawdźmy czy Wenecja ma swój port lotniczy.

Wenecja to miasto położone na ponad setce wysp ale ma swoje lotnisko. Weneckie lotnisko nie znajduje się jednak na wodzie ani na żadnej z weneckich wysp. Port lotniczy Venice Marco Polo Aiirport (VCE) czyli Aeroporto di Venezia Marco Polo znajduje się w odległości około 12 kilometrów na północ od samej Wenecji.

Turyści z Polski raczej nie znają lotniska w Wenecji bowiem bezpośrednie loty z Polski do Wenecji obsługiwane są tylko przez jedną linię lotniczą, której nazwy nie wymienimy bo nikt nie płaci nam za jej reklamy. Ta linia lotnicza lata do Wenecji z Warszawy. Większość niezamożnych wczasowiczów zmuszona jest więc do lotów do oddalonego od Wenecji lotniska Treviso.

Bezpośrednio do Wenecji da się jednak dolecieć z wielu różnych miejsc w Europie, a nawet z samych Włoch więc jeśli wypoczywacie w Katanii to z lotniska w Katanii możecie tu tanio dolecieć by kontynuować tripa.

Lotnisko w Wenecji jest w czołówce największych lotnisk we Włoszech. Jest też bazą taniej linii lotniczej z Wielkiej Brytanii oraz jednej z hiszpańskich tanich linii. Jeśli chodzi o dojazd bezpośrednio do Wenecji lub innych części kraju to lotnisko w Wenecji obsługują busy, autobusy, pociągi, a nawet… połączenie wodne bezpośrednio do Wenecji. Z wodnej taksówki można wysiąść bezpośrednio przy głównym placu San Marco i iść na kawę do Caffe Florian.

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz