Czy we Francji sklepy są otwarte w niedziele? Czy zamknięte? Czy są handlowe? - BelSole

Czy we Francji sklepy są otwarte w niedziele? Czy zamknięte? Czy są handlowe?

Człowiek się przyzwyczaja do pewnych rzeczy, tak jak do niedzieli niehandlowych w Polsce. Jadąc do Francji zapewne zastanawiacie się czy we Francji sklepy są otwarte w niedzielę czy też może są zamknięte? Czy są niedziele niehandlowe? Zobaczcie!

 

Handel w niedzielę we Francji

 

Wyobraźcie sobie taką scenkę, idziecie francuską uliczką w Paryżu i naszła Was ochota na Camembert de Normandie z lampką dobrego lekkiego wina wina z Bourgogne z Pinot Noir. Zapach kawy z pobliskiej kawiarni tylko zaostrzył wasz apetyt – podchodzicie do drzwi najbliższego Carrefour City Richelieu i zadajecie sobie pytanie… czy sklepy we Francji są otwarte w niedzielę? Czy jest zakaz handlu 2023?

Człowiek w niedzielę czasem ma ochotę na małe zakupy i większość z Polaków nie lubi zakazu handlu w niedzielę, czy jadąc do Francji będziemy mieli szanse powiedzieć, że sklepy we Francji są otwarte czy może zamknięte? I tak i nie, bo uwaga – część sklepów we Francji w centrach dużych miast jest otwarte! Jednak są pewne małe ograniczenia jeśli chodzi o handel – po pierwsze, duża część sklepów jest zamknięta, kolejna także spora zamyka się bardzo wcześnie, to jest koło 12:00 – 13:00. Niewiele jest sklepów we Francji, które otwarte są do późnych godzin nocnych w niedzielę. Najwięcej otwartych sklepów (w tym nielegalnie) jest w dużych miastach.

Zobaczcie ceny w 2022 i na 2023 we Francji.

Apteki w niedzielę we Francji, czy są otwarte?

 

Z aptekami jest podobnie, część z nich w niedzielę jest zamknięta – część otwarta. Musicie koniecznie sprawdzić wcześniej czy dana apteka we Francji, która Was interesuje jest otwarta w niedzielę. Z naszego doświadczenia możemy powiedzieć, że duży problem z otwartymi aptekami w niedzielę jest na prowincji. Duże miasta nie stanowią problemu i raczej szybko znajdziecie jakąś otwartą aptekę w okolicy.

 

Stacje Benzynowe w niedzielę we Francji, czy są otwarte?

 

Stacje benzynowe zazwyczaj (chyba, że inaczej postanowi francuski właściciel) są otwarte w tych samych godzinach w każdy dzień, bez wyjątków czy to niedziela czy nie. Czy stacje benzynowe we Francji otwarte są całodobowo? Część z nich otwarta jest całodobowo!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz