Ile zarabia się we Francji? Zarobki i minimalna pensja Francja 2024 - BelSole

Ile zarabia się we Francji? Zarobki i minimalna pensja Francja 2024

Za każdą wykonywaną pracę wynagrodzenie się po prostu należy. Nie inaczej sprawy mają się we Francji. Wiele osób zastanawia się jaka jest minimalna płaca we Francji oraz jaka jest średnia płaca we Francji. W tym artykule dowiecie się najważniejszych rzeczy dotyczących wynagrodzeń we Francji. Zarobki Francja 2024.

 

Jaka jest minimalna pensja we Francji?

 

W wielu krajach Zachodu przyjął się pomysł wprowadzenia ustawowo minimalnego wynagrodzenia za pracę. Nie inaczej jest we Francji. Minimalna płaca we Francji wynosi 1747 EUR brutto czyli około 7575 PLN. Oznacza to, że we Francji minimalny roczne wynagrodzenie za pracę to 20 964 EUR.

Wynagrodzenie minimalne netto we Francji w 2024 roku wynosi około 1383 EUR.

 

Jaka jest średnia pensja we Francji?

 

Oczywiście średnia stawka wynagrodzenia za pracę jest we Francji znacznie wyższa od minimalnej. Średnia płaca brutto we Francji to 3530 EUR, czyli około 15,306 złotych. Oznacza to, że Francuzi zarabiają rocznie średnio brutto około 42 360 EUR. Jak nietrudno się domyślić, są to stawki znacznie wyższe niż te z którymi mamy do czynienia w Polsce. Warto mieć jednak na uwadze, że koszty życia we Francji znacznie przewyższają te w kraju nad Wisłą.

Wynagrodzenie średnie netto we Francji w 2024 roku wynosi około 2464 EUR.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz