Ile zarabia się we Francji? Zarobki i minimalna pensja Francja 2022 i 2023 - BelSole

Ile zarabia się we Francji? Zarobki i minimalna pensja Francja 2022 i 2023

”Godzien jest robotnik zapłaty swojej” – ten cytat z Nowego Testamentu w najprostszy sposób opisuje zależność między pracownikiem a pracodawcą. Za każdą wykonywaną pracę wynagrodzenie się po prostu należy. Nie inaczej sprawy mają się we Francji. Wiele osób zastanawia się jaka jest minimalna płaca we Francji oraz jaka jest średnia płaca we Francji. W tym artykule dowiecie się najważniejszych rzeczy dotyczących wynagrodzeń we Francji. Zarobki Francja 2023.

 

Jaka jest minimalna pensja we Francji? 

 

W wielu krajach Zachodu przyjął się pomysł wprowadzenia ustawowo minimalnego wynagrodzenia za pracę. Nie inaczej jest we Francji. Minimalna płaca we Francji wynosi 1 539,42 EUR czyli około 7230 PLN. Oznacza to, że we Francji minimalny roczne wynagrodzenie za pracę to 18 473 EUR.

 

Jaka jest średnia pensja we Francji? 

 

Oczywiście średnia stawka wynagrodzenia za pracę jest we Francji znacznie wyższa od minimalnej. Średnia płaca we Francji to 2340 EUR, czyli około 11 000 złotych. Oznacza to, że Francuzi zarabiają rocznie średnio około 28 000 EUR. Jak nietrudno się domyślić, są to stawki znacznie wyższe niż te z którymi mamy do czynienia w Polsce. Warto mieć jednak na uwadze, że koszty życia we Francji znacznie przewyższają te w kraju nad Wisłą.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz