Czy we Włoszech rośnie kawa? Kawa z Włoch - BelSole

Czy we Włoszech rośnie kawa? Kawa z Włoch

Włochy słyną z najróżniejszych rzeczy ale wielu osobom kojarzą się przede wszystkim z kawą. W sklepach na całym świecie znaleźć można najróżniejsze włoskie kawy, stąd też wiele osób zastanawia się czy kawa rośnie we Włoszech. Czy włoska kawa jest z Włoch? Czy Włosi uprawiają kawę? Gdzie rośnie kawa we Włoszech? Dzisiaj postanowiliśmy odpowiedzieć na pytania związane z hodowlą kawy we Włoszech. Czy taka istnieje?

Illy, Pellini, Lavazza, Segafredo czy Vergnano to jedne z najsłynniejszych kaw dostępnych w całej EUropie. Łączy je jedno – kraj w którym… No właśnie? Wszystkie z wymienionych powyżej kaw to kawy z Włoch ale czy we Włoszech rośnie kawa?

Ze względu na znaczną liczbę kawowych firm oraz spore spożycie kawy we Włoszech wiele osób zastanawia się czy we Włoszech rośnie kawa. Odpowiedź na to pytanie jest dość krótko: nie, we Włoszech nie rośnie kawa.

Wszystkie najlepsze włoskie firmy kawowe to albo duże palarnie albo firmy, które tworzą najróżniejsze mieszanki kaw z ziaren importowanych z innych krajów. Kawa nie rośnie dziko we Włoszech i we włoskim klimacie nie jest hodowana w sposób przemysłowy. Kawa rośnie we Włoszech tylko jeśli ktoś posadzi sobie ją w doniczce we własnym domu.

Włoska kultura picia kawy i to, że kraj stał się jednym z największych kawowych symboli to już temat na osobny artykuł. Gdzie rośnie kawa? Kawa rośnie w Brazylii, Kolumbii Indonezji, Kenii, Indiach, Wietnamie czy nawet w Portoryko i Meksyku. We Włoszech nie rośnie.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz