Polacy we Włoszech - liczba Polaków we Włoszech. Ilu jest? - BelSole

Polacy we Włoszech – liczba Polaków we Włoszech. Ilu jest?

Włochy kojarzą nam się głównie z miejscem na tanie wakacje z dobrym jedzeniem, ładnymi widokami i gwarancją bardzo dobrej pogody. Nie dla wszystkich jednak Włochy to miejsce kojarzone tylko z wypoczynkiem. Wielu Polaków wybrało Włochy jako swoją drugą ojczyznę. Ilu jest Polaków we Włoszech? Jaka jest liczba Polaków mieszkających we Włoszech? Ilu Polaków pracuje we Włoszech? Sprawdźmy to!

Polacy i Włosi żyli ze sobą w bliskich stosunkach jeszcze w czasach przed zjednoczeniem Włoch. Już w 1578 roku istniała oficjalna polska wspólnota we Włoszech. Wielu Polaków odwiedzało włochy w czasach renesansu i oświecenia. Studiowali we Włoszech tacy wybitni przedstawiciele naszego narodu jak chociażby Jan III Sobieski, Jan Zamojski czy Mikołaj Kopernik.

Bliskie stosunki Polski z Włochami trwały przez setki lat. Polacy walczyli na włoskich ziemiach o wolność naszą i waszą wielokrotnie. Do dziś liczba Polaków we Włoszech nie jest mała chociaż jeśli ktoś zastanawia się czy we Włoszech dogada się po polsku to musimy go rozczarować. Włosi w przeciwieństwie na przykład do mieszkańców Lwowa nie rozumieją naszego języka. Czy we Lwowie mówią po polsku? Mówią, we Włoszech mówią rzadziej.

Ilu Polaków jest we Włoszech? Oficjalne dane ISTAT z 2016 roku określają liczbę Polaków we Włoszech na 97 062 osoby. Największymi skupiskami Orłów Białych we Włoszech są miasta Rzym, Neapol, Bolonia i Mediolan.

Oficjalne statystyki to jedno, a nieoficjalne to drugie. Liczba Polaków we Włoszech może być nieco większa niż podają to oficjalne statystyki sprzed kilku lat. Na dziś nieoficjalnie mówi się nawet o 130 tysięcych Polaków we Włoszech.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz