Czy hotele w Portugalii są otwarte? Noclegi są czynne? - BelSole

Czy hotele w Portugalii są otwarte? Noclegi są czynne?

Lecicie do Portugalii i nie wiecie czy hotele są otwarte w Porto, Lizbonie lub Faro? Czy można powiedzieć, że noclegi są czynne? Czy są dalej obostrzenia związane z koronawirusem?

W Portugalii istnieje stan wyjątkowy do 15 stycznia 23:59, do tego czasu istnieją obostrzenia związane z koronawirusem, między innymi w możliwości przemieszczania się. Możliwe jest przemieszczanie się w związku z:

– nabywanie towarów i usług;
– wykonywanie czynności zawodowych
– z powodów zdrowotnych
– pomocą osobom w trudnej sytuacji;
– do szkoły;
– podróż w celu uzyskania dostępu do obiektów kultury;
– krótkie wyjazdy w celu aktywności fizycznej;
– spacer ze zwierzakiem;
– ruchy niezbędne do opuszczenia kontynentalnego terytorium kraju;
– tankowanie na stacjach benzynowych w dozwolonych sytuacjach.

Do tego:

Zakaz poruszania się po drogach publicznych / obowiązkowa godzina policyjna na całym terytorium kraju. Poruszanie się między gminami w godzinach od 23:00 w dniu 8 stycznia do godziny 05:00 w dniu 11 stycznia jest zabronione, z wyjątkiem powodów zdrowotnych, nagłych wypadków. W miejscowościach o dużym i skrajnym ryzyku zakaz poruszania się w weekend 9-10 stycznia między godziną 13 a 5 w dniu kolejnym z wyjątkiem na przykład rekreacji na świeżym powietrzu, spacerze.

Bardzo ważne jest to, że możecie ogólnie podróżować rekreacyjnie w odpowiednim powodem pomiędzy 

Czy hotele są otwarte w Lizbonie i Porto?

Tak, hotele w tych miastach i całej Portugalii są otwarte. Możecie zabookować hotel na popularnej stronie do rezerwacji albo apartament na innym popularnym portalu. Jednak prawie 50% hoteli w Portugalii zamknęło się tymczasowo ze względów pandemii, więc będziecie mieć mniejszy wybór niż zwykle.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz