Czy we Włoszech są otwarte restauracje? Czy restauracje są czynne we Włoszech?

Czy we Włoszech są otwarte restauracje? Czy restauracje są czynne we Włoszech?

Polakom najróżniejsze zakazy i restrykcje dowalane są już od dawna. Wiele osób nie pamięta już jak smakuje obiad na mieście czy kawa wypita w kawiarni. Czy w innych krajach jest tak samo? Czy we Włoszech restauracje i kawiarnie są czynne? Czy lokale gastronomiczne są czynne we Włoszech?

Wbrew temu o czym codziennie trąbią media głównego ścieku nie cała Europa pozamykała się na cztery spusty. Włochy zakończyły swój pseudo-lockdown po święcie Trzech Króli czyli 7 stycznia. Od tego czasu wiele się pozmieniało i ograniczenia nakładane na obywateli zostały w znacznej części zniesione. Czy restauracje i kawiarnie są czynne we Włoszech? Włochy podzielone są na strefy: czerwoną, pomarańczową i zieloną. Być może wkrótce zostanie wprowadzona też biała strefa ale jeszcze oficjalnie jej nie ma.

Sytuacja ma się podobnie jak w przypadku hoteli we Włoszech. Czy restauracje i kawiarnie są więc czynne? Oczywiście, że są. Bary, kawiarnie i restauracje we Włoszech są czynne. Bary i kawiarnie otwarte są od 5:00 do 18:00, a restauracje nieco dłużej. Restauracje we Włoszech są otwarte do 22:00 z tym zastrzeżeniem, że wcześniej trzeba zarezerwować stolik. Nikt jednak nie powiedział na jak długo wcześniej trzeba dokonać rezerwacji. Restauracje działają też na wynos i w dostawie z tym ograniczeniem, że tylko do 22:00. Tego w Polsce jeszcze nie wymyślili, ale cicho. Nie mówcie o tym rządzącym. Nie ma żadnych ograniczeń dla restauracji w hotelach pod warunkiem serwowania posiłków dla osób będących gośćmi hotelu.

W strefach o największym zagrożeniu lokale gastronomiczne pozostają zamknięte.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz