Czy we Włoszech są pożary? Sycylia, Kalabria i Apulia. Czy jest bezpiecznie 2023? - BelSole

Czy we Włoszech są pożary? Sycylia, Kalabria i Apulia. Czy jest bezpiecznie 2023?

Pożary rozprzestrzeniają się po południu Europy, w sąsiedniej Grecji sytuacja zdaje się być trudna. Jak jednak jest we Włoszech? Czy we Włoszech są pożary w 2023? Czy jest bezpiecznie? Zobaczcie! 

Pożary atakują Grecję, Rodos i Turcję. Niektóre z regionów Rodos zostały nawet ewakuowane czy jednak we Włoszech jest bezpiecznie? Czy we Włoszech też są pożary? W końcu także i we Włoszech i na Sycylii panują ogromne upały, sięgające nawet 48 stopni powyżej zera! 

Niestety i Włochy mają problem z pożarami lasów – w Kalabrii wczoraj odnotowano pożary lasów w okolicy końca włoskiego buta w kierunku Sycylii. Pożary miały miejsce głównie w lasach i były to małe punkty zapalne (nieporównywalnie mniejsze z tymi pożarami w Grecji). Odnotowano też problemy i pożary na Sycylii w okolicach Mesyny i Katanii, jednak nie były one szczególnie niebezpieczne dla turystów i lokalsów. Sytuacja pomimo wysokich temperatur jest raczej opanowana. Wezwano dodatkowe zespoły strażaków z regionów Kampania i Lacjum, aby wspomogły lokalne brygady w ewentualnej walce z pożarami we Włoszech.

Czy na Sycylii są pożary?

Czy na Sycylii są pożary? Tak, są małe ogniska pożarów na wschodzie Sycylii – jednak nic groźnego póki co (prócz pożaru lotniska w Katanii).

Czy w Kalabrii są pożary?

Czy w Kalabrii są pożary? Tak, w Kalabrii są pożary na południu regionu na końcu 'włoskiego buta’ – jednak lokalne władze twierdzą, iż sytuacja jest pod kontrolą.

Czy w Apulii są pożary?

Nie mamy informacji o dużych pożarach lasów w Apulii póki co. 

 

Wysokie temperatury mogą powodować pożary lasów z kilku powodów. Kiedy temperatura rośnie, może to prowadzić do suszy. Skrajna susza może powodować, że roślinność i gleba stają się bardzo suche, co oznacza, że są bardziej podatne na pożary. Nawet iskra może wystarczyć, aby zapalić suchą trawę lub liście, które następnie mogą łatwo rozprzestrzeniać ogień. Wysychanie roślinności: Wysokie temperatury powodują szybsze wysychanie roślinności, która staje się bardziej łatwopalna. Drzewa, krzewy i inne rośliny tracą wilgoć szybciej przy wysokich temperaturach, co zwiększa ryzyko pożarów.

Pamiętajcie, że jeśli jesteście we Włoszech i widzicie potencjalny pożar – zadzwońcie na 112!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz