Lotnisko Katania, odwołane loty. Czy i do kiedy loty będą odwołane? Które loty? - BelSole

Lotnisko Katania, odwołane loty. Czy i do kiedy loty będą odwołane? Które loty?

W związku z pożarem jaki miał miejsce na dolnym piętrze lotniska Katania odwołane zostały loty z lotniska. Odpowiemy Wam do kiedy zostały odwołane loty z lotniska z Katanii, kiedy będą następne i co robić w związku z awarią i pożarem na lotnisku w Katanii.

16.07 na lotnisku Fontanarossa w Katanii wybuchł pożar, do tej pory nie wiadomo jeszcze co było źródłem ognia. Około 23:30 do straży dotarło pierwsze wezwanie z lotniska. Płomienie zostały ugaszone bardzo szybko, jednak lotnisko zostało mocno zadymione. Oczywiście całe lotnisko zostało ewakuowane i loty zostały niestety odwołane. Podczas ewakuacji wybuchła panika pasażeró, na szczęście obyło się bez obrażeń. Co jednak z lotami z lotniska z Katanii? Do kiedy będą odwołane i kiedy można będzie bez problemu znów lecieć? Póki co sytuacja wygląda następująco:

Do kiedy będą odwołane loty na lotnisku w Katanii? Które loty?

Operacje lotnicze zostały wstrzymane do godziny 14.00 w środę 19.07, służby muszą sprawdzić co było powodem pożaru. Odwołane zostały wszystkie loty do tego czasu.

Kiedy będą następne loty na lotnisku w Katanii?

Póki co, władze ogłosiły, że po 14:00 19.07 możemy się spodziewać wznowienia lotów. Z tego co mówią władze, loty będą odwieszone o 14:00 – więc jeśli macie lot chwilę po 14:00 to powinniście sięzjawić na lotnisku wcześniej. Nie mamy jednak jeszcze pewności – warto zadzwonić do swojej linii lotniczek.

Mam odwołany/zmieniony lot do Katanii, co robić?

Linia lotnicza albo powinna zaproponować inną datę lub propozycję na inne lotnisko docelowe. 

Mam odwołany lot z Katanii, co robić?

W przypadku odwołanego lotu z Katanii w związku z pożarem na lotnisku opcji jest parę, warto skontaktować się ze swoją linią lotniczą i ustalić zastępczy powrotny lot. Często można też wrócić z innego lotniska do Polski (następnie należy przedstawić odpowiednie koszta linii, która powinna teoretycznie je zwrócić – tutaj też polecamy się upewnić)

Jeśli jednak lubicie Sycylię, no to macię parę dni dodatkowych na wakacje 🙂 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz