Dubrownik mury, ceny, bilet i cennik 2023. Ile kosztuje bilet i wstęp na mury w Dubrowniku? - BelSole

Dubrownik mury, ceny, bilet i cennik 2023. Ile kosztuje bilet i wstęp na mury w Dubrowniku?

Mury Dubrownika są jednym z najważniejszych zabytków tego miasta, a zarazem jednym z najlepiej zachowanych murów obronnych w Europie. Odpowiemy Wam ile kosztują bilety na mury Dubrownika, jakie są ceny, ile kosztuje wstęp i jak wygląda cennik w 2023 na Mury w Dubrowniku. Zapraszamy!

Zostały zbudowane w XIII wieku i składają się z 2 km długości murów, bram, wież i fortyfikacji, które otaczają całe stare miasto. Mury Dubrownika pełniły ważną funkcję obronną i chroniły miasto przed atakami z lądu oraz z morza, a ich budowa trwała kilkaset lat. Dziś mury są popularnym miejscem turystycznym, z którego można podziwiać panoramę miasta i Adriatyku, a także odkryć wiele ciekawych miejsc i zabytków. Zobaczcie jednak ile kosztują bilety na mury w Dubrowniku w 2023.

 

Ceny biletów na mury Dubrownika

 

Ceny biletów na zwiedzanie murów Dubrownika mogą się różnić w zależności od sezonu turystycznego oraz wieku i statusu osoby odwiedzającej. Dodatkiem do zwiedzania murów jest zwiedzenie fortu Lovrjenac – jest on w cenie biletu. Według oficjalnej strony murów Dubrownika na dzień 25 kwietnia 2023 roku, ceny biletów wynoszą:

  • normalny: 35 EUR
  • ulgowy (dzieci od 7 do 18 lat): 15 EUR
  • bezpłatny: 0 EUR

Warto jednak sprawdzić aktualne ceny przed planowaną wizytą, ponieważ mogą ulec zmianie.

Oto cennik zwiedzania murów Dubrownika na dzień 25 kwietnia 2023 roku:

Rodzaj biletu Cena
Normalny 35 EUR
Ulgowy 15 EUR
Bezpłatny 0 EUR

Uwaga: Ceny mogą ulec zmianie, zależnie od sezonu i innych czynników. Przed planowaną wizytą warto sprawdzić aktualne ceny na oficjalnej stronie https://dpds.hr/

Bilety kupicie na https://shop.citywallsdubrovnik.hr/en/

 

Godziny otwarcia murów w Dubrowniku

 

Godziny otwarcia zwiedzania murów Dubrownika zależą od pory roku i sezonu turystycznego. Zazwyczaj w okresie letnim, czyli od maja do września, mury są otwarte dla zwiedzających w godzinach od 8:00 do 19:30. W okresie przed- i pomeczowym, czyli od kwietnia do maja oraz od września do listopada, godziny otwarcia są nieco krótsze i wynoszą od 9:00 do 15:00 lub 16:00.

Podsumowanie, ceny biletów na mury w Dubrowniku

Jeśli nadal zastanawiacie się ile kosztuje bilet na mury Dubrownika? Odpowiedź jest prosta – cena za bilet wynosi 35 EUR za bilet normalny i 15 EUR za ulgowy. Jeśli według Was ceny te są za wysokie, mamy na przykład w Polsce piękny przykład architektury obronnej i zamkowej jakim jest Wawel (zobaczcie ceny na Wawelu).

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz