Ile kosztuje gram marihuany w Czechach? Czy marihuana w Czechach jest legalna? - BelSole

Ile kosztuje gram marihuany w Czechach? Czy marihuana w Czechach jest legalna?

Wśród wielu Polaków panuje przekonanie, że marihuana w Czechach jest w pełni legalna. Z tego powodu miłośnicy palenia jointów decyduje się na wyjazd do tego kraju. Czy jednak tak jest jednak naprawdę? Sprawdzimy to w naszym artykule. Dowiesz się z niego, czy marihuana w Czechach jest legalna, a także ile kosztuje gram marihuany w Czechach.

 

Czy marihuana w Czechach jest legalna? Czy w Czechach można palić marihuanę na ulicy? 

Zanim sprawdzimy, ile kosztuje gram marihuany w Czechach, przyjrzymy się innej istotnej kwestii. Mianowicie, czy w Czechach marihuana jest legalna? Wbrew powszechnie występującym w Polsce przekonaniom, odpowiedź na to pytanie jest przecząca. 

Czechy są w tym zakresie bardziej liberalne niż Polska, dlatego marihuana w Czechach została zdekryminalizowana. W praktyce oznacza to, że posiadanie niewielkich ilości marihuany w Czechach nie jest przestępstwem, a wykroczeniem. Jeśli policja znajdzie przy Tobie do 15 gramów marihuany, możesz zostać ukarany mandatem do wysokości 15 tysięcy koron (około 3 tysięcy złotych). W przypadku posiadanie większej ilości tego specyfiku, grozi Ci nawet więzienie.

 Zatem, czy marihuana w Czechach jest legalna? Nie, mimo, że kraj ten przyjmuje bardziej liberalne zasady niż Polska. Wyjątkiem w tym zakresie zalegalizowana w 2023 r.  marihuana medyczna.

Ile kosztuje gram marihuany w Czechach? Marihuana w Czechach – cena 

Na sam koniec, pora odpowiedzieć na pytanie, które z pewnością zainteresuje wiele osób – ile kosztuje gram marihuany w Czechach. Cena marihuany w Czechach w 2023 roku zależy od źródła jej pochodzenia. Zalegalizowana medyczna marihuana kosztuje 35 złotych za gram, a lekarze w Czechach mogą przepisać jej 180 gramów miesięcznie. Natomiast zakup nielegalnej, czarnorynkowej marihuany to zazwyczaj koszt 50-70 złotych za gram. 

Teraz już wiesz, ile kosztuje marihuana w Czechach oraz czy marihuana w Czechach jest legalna. Mamy nadzieję, że nasz artykuł odpowiedział na wszystkie nurtujące Cię pytania. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz