Epidemia Koronawirus we Włoszech, Lombardii, Wenecji. Czy jest bezpiecznie? - BelSole

Epidemia Koronawirus we Włoszech, Lombardii, Wenecji. Czy jest bezpiecznie?

Włochy są pierwszym europejskim krajem, gdzie ten niebezpieczny wirus kogoś zabił. Po dwóch przypadkach śmiertelnych we Włoszech w związku z epidemią koronawirusa COVID-19, zdecydowano się na 'zamknięcie’ 10 miasteczek w Lombardii. Ostatnią ofiarą śmiertelną jest 77-letnia kobieta, dołączyła ona do 78-letniego mężczyzny z Wenecji Euganejskiej.  Czy można zarazić się koronawirusem we Włoszech? Czy to już epidemia? Czy jest tam bezpiecznie? Wszystko zaczęło się w Codogno. Zapraszamy do lektury.

Epidemia we Włoszech, najgorzej pod Mediolanem

Aż w 10 miasteczkach pod Mediolanem zostały powzięte kroki zamykające różne obiekty publiczne przez lokalne władze. Do tej pory m.in. 39 obywateli Włoch w Lombardii zostało zarażonych, 12 zostało zarażonych w Wenecji Euganejskiej. 8 przypadków pochodzi ze szpitala Codogno, gdzie poddano kwarantannie część szpitala. Ponad 150 osob jest teraz sprawdzanych na obecność COVID-19 przez 2 tygodnie. Liczba zarażonych we Włoszech to w niedzielę 23 lutego już 132 osoby!

Pierwszy pacjent pochodzący z Wuhan Chińczyk, nie został wystarczająco zabezpieczony w szpitalu i mógł spotykać się ze swoimi znajomymi. W Codogno zarządzono zamknięcie takich miejsc jak restauracje, szkoły, dyskoteki, kawiarnie, szkoły.

Władze Castiglione d’Adda, zadządziły zamknięcie Urzędów, bibliotek czy też siłowni. Natomiast w Casalpusterlendo zamknięto szkoły …do wtorku.

W sobotę 22 lutego 2020 zablokowano takie miejscowości jak Fombio, Maleo, Codogno, Casapusterlengo, Castidlione d’Adda, Somaglia, San Florano, Castelgerundo oraz Terranova dei Passerini. Do tego, dodatkowe środki ostrożności powzięto także w Cremonie.

koronawirus lombardia

Bezpieczeństwo, koronawirus, maseczki

We Włoszech odwołano zaplanowane miecze między Interem Mediolan, a Sampdorią Genua, między Hellas Verona, a Cagliari Calcio oraz Atalantą Bergamo i Sassuolo Calcio. Jeśli planowaliście wakacje we Włoszech to wyjazd lepiej dobrze przemyśleć i odwołać. Jeśli już jedziecie do Lombardii, Wenecji Euganejskiej zaopatrzcie się w maseczki, chociaż wiele źródeł podaje że standardowa maska na twarz nie chroni przed wirusem. Starajcie się unikać publicznych miejsc w zagrożonych miastach. Jeśli wykryjecie u siebie niepokojące objawy zgłoście się do najbliższego szpitala i starajcie się nie zarazić innych. Objawy o których mowa: 

  • wysoka gorączka
  • ból głowy
  • ból gardła, osłabienie kaszel

Koronawirusa w pierwszym etapie choroby, można pomylić ze zwykłą grypą.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz