Gdzie jest najcieplej w Hiszpanii w czerwcu. Temperatura w Hiszpanii w czerwcu, gdzie jest najwyższa? - BelSole

Gdzie jest najcieplej w Hiszpanii w czerwcu. Temperatura w Hiszpanii w czerwcu, gdzie jest najwyższa?

Czerwiec to czas, kiedy w wielu miejscach na świecie panują bardzo wysokie temperatury. Tak jest na przykład w uwielbianej przez polskich turystów Hiszpanii. Położony na Półwyspie Iberyjskim kraj zachwyca piękną pogodą i wspaniałymi krajobrazami. Z tego powodu sprawdzimy, gdzie jest najcieplej w Hiszpanii w czerwcu. Koniecznie sprawdź nasz materiał, jeśli zastanawiasz się, gdzie w Hiszpanii są najwyższe temperatury w czerwcu.

 

Gdzie jest najcieplej w Hiszpanii w czerwcu? 

 

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, gdzie jest najcieplej w Hiszpanii w czerwcu, sprawdziliśmy kilkadziesiąt zagranicznych i polskich blogów podróżniczych. Większość z nich wskazuje jednoznacznie, że najcieplejszym regionem Hiszpanii w czerwcu jest położona w południowej części tego kraju Andaluzja.

Skoro odpowiedzią na pytanie, gdzie jest najcieplej w Hiszpanii w czerwcu jest Andaluzja, sprawdźmy o temperaturach jakiego rzędu mowa. Większość źródeł podaje, że średnia dzienna temperatura w Andaluzji wynosi od 29 do 32 st. C, a do rzadkości nie należą sytuacje, gdy termometry wskazują niemal 40 st. C. Wysokie temperatury są odczuwalne zwłaszcza w większych miastach tego regionu. Popularne wśród turystów Sewilla i Malaga są bez wątpienia jednymi z najgorętszych miast w całej Hiszpanii. 

Odpowiedzią na pytanie, gdzie jest najcieplej w Hiszpanii w czerwcu jest więc Andaluzja. W kraju na Półwyspie Iberyjskim znajduje się jednak znacznie więcej lokalizacji, w których jest naprawdę gorąco. Wysoka temperatura w Hiszpanii w czerwcu panuje również między innymi na Majorce (około 30 st. C), a także w największych miastach w Hiszpanii, w tym Madrycie (również około 30 st. C) i Barcelonie (średnio 28 st. C w ciągu dnia). 

W kontekście tego, gdzie jest najcieplej w Hiszpanii w czerwcu, warto również sprawdzić temperaturę w nocy. W tym wypadku najwyższe uśrednione  wskazania termometrów notuje się w Andaluzji,Teneryfie i Majorce (we wszystkich tych przypadkach mowa o temperaturze na poziomie 19-20 st. C). Ciekawostką w tym zestawieniu jest zwłaszcza Teneryfa, gdyż różnica między temperaturami odczuwanymi w trakcie dni i nocy jest tu bardzo niewielka i wynosi zaledwie 4 st. C. 

Teraz już wiesz, gdzie jest najcieplej w Hiszpanii w czerwcu. Jak widać, planując wakacje w tym kraju, musisz liczyć się z upałami. Na koniec sprawdzimy jeszcze jedną kwestię, która z pewnością zainteresuje turystów – gdzie w Hiszpanii jest najcieplejsza woda w czerwcu. 

 

Temperatura wody morskiej w Hiszpanii w czerwcu

 

Większość dostępnych źródeł wskazuje, że najwyższa temperatura wody w Hiszpanii w czerwcu występuje w Barcelonie, a jej wartość osiąga uśredniony poziom na poziomie nawet 26 st. C. A jaka jest temperatura w Hiszpanii w czerwcu w innych częściach tego kraju? Na Majorce oraz na Wyspach Kanaryjskich utrzymuje się ona na średnim poziomie 21 st. C. Morze jest nieco chłodniejsze w Andaluzji i Teneryfie, gdzie jego temperatura to zazwyczaj około 20 st. C. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz