Gdzie jest najcieplej w Hiszpanii w maju? Jakie części Hiszpanii są najcieplejsze w maju? - BelSole

Gdzie jest najcieplej w Hiszpanii w maju? Jakie części Hiszpanii są najcieplejsze w maju?

Maj jest miesiącem, w którym wielu Polaków decyduje się na zagraniczne wyjazdy. Długi weekend majowy sprawia, że wielu naszych rodaków chce zakosztować wakacji przed początkiem sezonu turystycznego. Z racji tego, że wielu Polaków wybiera Półwysep Iberyjski sprawdzimy, gdzie jest najcieplej w Hiszpanii w maju. W naszym materiale znajdziesz miejsca w Hiszpanii, w których jest najcieplej w maju. Zapraszamy do lektury.

Gdzie jest najcieplej w Hiszpanii w maju? Hiszpania w maju – gdzie jechać? 

Odpowiadając na pytanie, gdzie jest najcieplej w Hiszpanii w maju, z czystym sumieniem możemy wyróżnić trzy części tego iberyjskiego państwa. Pierwszym z nich jest leżąca w kontynentalnej części Hiszpanii Andaluzja. W czołówce znajdują się również hiszpańskie archipelagi – Wyspy Kanaryjskie i Baleary. 

Sprawdzając, gdzie jest najcieplej w Hiszpanii w maju możemy zauważyć, że wszystkie trzy miejsca cechują się bardzo podobnym klimatem. Najwyższa średnia temperatura w maju w Hiszpanii, a dokładnie w Andaluzji, na Wyspach Kanaryjskich i Balearach, oscyluje w granicach 22-25 °C w ciągu dnia, natomiast do rzadkości nie należą dni, w których termometry wskazują powyżej 30°C. 

Rozważając, gdzie jest najcieplej w Hiszpanii w maju, warto również rozważyć odczuwalną temperaturę po zapadnięciu zmroku. W tym kontekście najcieplejszym miejscem w Hiszpanii w maju są Wyspy Kanaryjskie, gdzie termometry w nocy wskazują średnio 19°C. Nieco chłodniej jest w Andaluzji i na Balearach – po zmroku temperatura osiąga tam wartość około 15°C. 

 

Gdzie jest najcieplej w Hiszpanii w maju? Hiszpania w maju – gdzie jest najcieplejsza woda?

Duże znaczenie w kontekście tego, gdzie jest najcieplej w Hiszpanii w maju to kwestia temperatura wody. Pod tym kątem również najlepiej wypadają Wyspy Kanaryjskie, gdzie średnia temperatura wody w maju oscyluje w granicach 20-22°C. Morze jest nieco chłodniejsze w Andaluzji i na Balearach, osiągając wartość 18-20°C.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz