Gdzie jest najcieplej we Włoszech w czerwcu? Włochy w czerwcu, gdzie jest najwyższa temperatura? - BelSole

Gdzie jest najcieplej we Włoszech w czerwcu? Włochy w czerwcu, gdzie jest najwyższa temperatura?

Włochy to kraj pysznego jedzenia, unikalnej architektury, wyjątkowych krajobrazów… a także niezwykle wysokich letnich temperatur. Kraj na Półwyspie Apenińskim jest uwielbiany przez polskich turystów, którzy każdego roku wybierają się do niego na wakacje. Z tego powodu sprawdzimy, gdzie jest najcieplej we Włoszech w czerwcu. W naszym materiale odpowiemy również na pytanie, gdzie we Włoszech jest najcieplejsze morze w czerwcu. Interesuje Was to, gdzie we Włoszech w czerwcu jest najwyższa temperatura? W takim razie koniecznie przeczytajcie nas materiał!

 

Gdzie jest najcieplej we Włoszech w czerwcu? 

 

Wbrew pozorom odpowiedź na pytanie o to, gdzie jest najcieplej we Włoszech w czerwcu, nie jest tak prosta, jak mogłaby się zdawać. Należy tu pamiętać, że wysokie temperatury panują w przynajmniej kilku włoskich regionach, chociaż trzeba przyznać, że dominują wśród nich te położone w południowej części Półwyspu Apenińskiego. 

Analizując to, gdzie jest najcieplej we Włoszech w czerwcu, można wysnuć wniosek, że najcieplejszym regionem tego kraju jest Kalabria. Średnie temperatury w tym miesiącu oscylują tu w granicach 29 st. C, a niejednokrotnie zdarzały się przypadki, w których wskazania termometrów zbliżają się do niemal 40 st. C. 

Odpowiadając na pytanie, gdzie jest najcieplej we Włoszech w czerwcu, nie można pominąć innych lokalizacji cechujących się wyjątkowo gorącym klimatem. Do takich miejsc należy z pewnością Sycylia, gdzie średnia temperatura w czerwcu wynosi nawet do 27-28 st. C. Upalnie jest również w najpopularniejszych i największych miastach Włoch. Jeżeli zastanawiasz się, jaka jest temperatura w Rzymie w czerwcu, to odpowiedzią jest 28 st. C. Ciepło jest również w Neapolu, gdzie średnia temperatura powietrza w czerwcu waha się od 26 do 28 st. C.

W kontekście tego, gdzie jest najcieplej we Włoszech w czerwcu, warto również sprawdzić temperatury po zapadnięciu zmroku. Jeśli stworzymy ranking o nazwie “gdzie jest najcieplej we Włoszech w czerwcu nocą” na pierwszy miejscu znajdzie się Sycylia z temperaturą na poziomie 18 st. C. Wysokie miejsce w tego typu zestawienia znajdzie się również m.in. Neapol, gdzie nocami notuje się około 17 st.C. Tylko nieco chłodniej jest w Rzymie (16 st. C) i Kalabrii (15 st. C). 

Jak widać, południowa część Włoch w czerwcu cechuje się upałami za dnia i nieco chłodniejszymi, lecz nadal przyjemnymi nocami. Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, by po całym dniu spędzonym na plaży udać się na orzeźwiający spacer. 

 

Gdzie we Włoszech jest najcieplejsze morze w czerwcu? 

 

Na koniec sprawdźmy jeszcze, gdzie we Włoszech w czerwcu jest najcieplejsza woda morska. Na pierwszy plan wychodzą tutaj Sycylia i Neapol, ze średnią temperaturą morza na poziomie 22 st. C. Bardzo przyjemnych kąpieli można się spodziewać również w Kalabrii, gdzie temperatura wody wynosi około 21 st. C.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz