Gdzie leży Madera? Jaki kraj i kontynent?

Wyjazd na Maderę od lat jest dla wielu synonimem luksusu dostępnym tylko dla liderów opozycji. Czy naprawdę mało kogo stać na Maderę? Zanim sprawdzimy ceny na Maderze to warto zastanowić się i sprawdzić gdzie tak właściwie leży Madera. Co to jest Madera? Gdzie leży Madera? W jakim kraju jest Madera?

Madera to słynna wyspa należąca do Portugalii ale nie tylko! Warto pamiętać, że wyspa o powierzchni nieco ponad 740 kilometrów kwadratowych zwie się tak samo jak cały archipelag wysp Madera na Oceanie Atlantyckim. W skład archipelagu wchodzi kilka wysp w tym największa Madera, Valmela Fora i Porto Santo, a także małe wysepki jak Cima, Fora, Ferro czy Baixo. Na połduniowy wschód od Madery znajduje się dodatkowo niewielka grupa niezamieszkałych wysepek pustynnych.

Wszystkie wyspy archipelagu zamieszkałe są przez około 250 tysięcy osób. Dzięki swojemu położeniu Madera dysponuje klimatem subtropikalnym. Madera jest idelanym miejscem na wyjazd zimą bowiem w niektórych częściach wyspy nigdy nie odnotowano opadów śniegu, a temperatora zimą w dzień osiąga około 20 stopni.

Na Maderę można dostać się samolotem do portu lotniczego Madera, który obsługuje międzynarodowy ruch. Archipelag dysponuje też małym lotniskiem Porto Santo i portem.

Geograficznie Madera to Makaronezja położona u wybrzeży Afryki, całkiem niedaleko od słynnych Wysp Kanaryjskich, które są posiadłością hiszpańską, a nie portugalską.

Dodaj komentarz