Gdzie są Apeniny? Gdzie leżą? Położenie i Mapa. DOKŁADNIE wyjaśniamy! - BelSole

Gdzie są Apeniny? Gdzie leżą? Położenie i Mapa. DOKŁADNIE wyjaśniamy!

Wielu turystów wyjeżdżających na wakacje szuka nie tylko wypoczynku na plaży, ale również wrażeń związanych w górskimi wędrówkami. Ich celem często są Apeniny. Z tego powodu w tym materiale sprawdzimy, gdzie są Apeniny. Czytaj dalej, jeśli chcesz poznać położenie Apenin na mapie. 

Gdzie są Apeniny? Apeniny, w jakim są kraju? 

Odpowiedź na pytanie “gdzie są Apeniny” może się wydać oczywista osobom obeznanym z geografią Europy. Ten znany łańcuch górskie znajduje się na półwyspie nazwanym na ich cześć. Mowa tu oczywiście o Półwyspie Apenińskim. 

Położenie Apenin na mapie sprawia, że ten łańcuch górski znajduje się na terytorium dwóch państw – Włoch i San Marino. Jeżeli zatem zastanawiałeś się, w jakich krajach leżą Apeniny, to już znasz odpowiedź na swoje pytanie. 

gdzie są Apeniny
Położenie Apenin na półwyspie apenińskim.

Aby dokładniej odpowiedzieć na pytanie o to, gdzie są Apeniny, zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas mapką. Znajdziecie na niej dokładne położenie Apenin, co z pewnością pomoże Wam w zaplanowaniu wyprawy.  

 

Czy Apeniny są wysokie? Jaki jest najwyższy szczyt Apeninów? 

Skoro już wiesz, gdzie są Apeniny, warto dowiedzieć się nieco więcej o tym popularnym wśród turystów łańcuchu górskim. 

Apeniny rozciągają się na długości około 1350 kilometrów wzdłuż całego Półwyspu Apenińskiego. To charakterystyczne pasmo górskie jest czasami dzielone na trzy części: 

  1. Apeniny Północne 
  2. Apeniny Środkowe 
  3. Apeniny Południowe 

W tym miejscu wiele osób z pewnością zastanawia się, czy Apeniny są wysokie. Co prawda daleko im do Himalajów, jednak wejście na ich najwyższe partie z pewnością będzie wymagało dobrej kondycji i niezłych umiejętności. Najwyższym szczytem Apeninów jest Corno Grande. Góra jest położona na wysokości 2912 m n.p.m. 

Położenie Apeninów na mapie sprawia że wielu turystów odwiedzających Włochy decyduje się na wycieczkę w te góry. Wyjście w Apeniny to z pewnością świetne urozmaicenie wakacji w tym kraju. Skoro już wiesz, gdzie leżą Apeniny, spokojnie możesz rozważyć dołączenie górskiej wędrówki do swojego planu wyjazdu do Włoch. 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz