Jakie są gniazdka w Egipcie? Czy trzeba przejściówkę i adapter do Egiptu? - BelSole

Jakie są gniazdka w Egipcie? Czy trzeba przejściówkę i adapter do Egiptu?

Trudno wyobrazić sobie wakacyjny wyjazd bez prozaicznej czynności, jaką jest naładowanie telefonu lub aparatu. Ta sytuacja może czekać na nas w wielu krajach na całym świecie, jeśli przed wyjazdem nie zaopatrzymy się w adapter. Z tego powodu sprawdzimy, jakie są gniazdka w Egipcie. Z materiałem tym powinni zapoznać się wszyscy turyści planujący wyjazd do “Kraju Faraonów”. Czytaj dalej, jeśli chcesz wiedzieć, czy trzeba mieć przejściówkę i adapter do Egiptu.

 

Jakie są gniazdka w Egipcie? 

 

Zanim odpowiemy na pytanie, jakie są gniazdka w Egipcie, sprawdźmy, jak sytuacja ta wygląda na naszym krajowym podwórku. Obecnie w Polsce dominują nowsze gniazdka typu E, a coraz rzadziej można również zetknąć się z nieco starszym typem C. Sprawdźmy teraz, czy gniazdka w Egipcie są takie same jak w Polsce. Cóż, nie do końca. W kraju ze stolicą w Kairze powszechnie stosuje się gniazdko typu C, jednak drugim powszechnym rodzajem gniazdek w Egipcie są te o standardzie F. Różnią się one od typu E tym, że zamiast otworu na bolec mają dwa wcięcia uziemiające. 

Czy trzeba przejściówkę i adapter do Egiptu?

Skoro już wiesz, jakie są gniazdka w Egipcie, możemy przejść do kolejnego zagadnienia. Czy trzeba przejściówkę i adapter do Egiptu?. Odwiedzając kraj Faraonów nie potrzebujemy tego typu akcesoriów. Co prawda, występujące tam gniazdka typu F różnią się nieco od powszechnego w Polsce standardu E, jednak nie wpływa to na ich kompatybilność. W kontekście tego, czy trzeba przejściówkę i adapter do Egiptu, należy również podkreślić, że parametry gniazdek elektrycznych w kraju Faraonów są niemal identyczne jak w Polsce (napięcie na poziomie 220V i częstotliwość 50 hz). Wszystkie te czynniki sprawiają, że w Egipcie spokojnie obejdziesz się bez przejściówki i adapteru. 

Teraz już wiesz, jakie są gniazdka w Egipcie i czy trzeba mieć przejściówkę i adapter w Egipcie. Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszystkie Twoje wątpliwości w tym zakresie! 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz