Jakie są gniazdka w Tajlandii? Czy trzeba przejściówkę i adapter do Tajlandii? - BelSole

Jakie są gniazdka w Tajlandii? Czy trzeba przejściówkę i adapter do Tajlandii?

Wyjazd do dalekiego kraju wiąże się z koniecznością starannych i dokładnych przygotowań. W dobie urządzeń mobilnych warto upewnić się, czy za granicą będziemy mieć możliwość ładowania naszych sprzętów. Z tego powodu sprawdzimy, jakie są gniazdka w Tajlandii. Dzięki lekturze materiału będziesz wiedział, czy trzeba mieć przejściówkę i adapter w Tajlandii. 

Czy trzeba przejściówkę i adapter do Tajlandii? Jakie są gniazdka w Tajlandii

Zanim jednoznacznie odpowiemy na pytanie, czy trzeba mieć przejściówkę i adapter do Tajlandii, sprawdźmy, jaki jest standard gniazdek w Polsce. W naszym kraju stosuje się ich dwa rodzaje; typ E i C i to do nich są przystosowane różnego rodzaju ładowarki. Jeżeli w innych krajach stosuje się ten sam standard, to przejściówka i adapter nie są potrzebne. Pora sprawdzić, jak wygląda ta sytuacja w przypadku kraju ze stolicą w Bangkoku.

Jakie są gniazdka w Bangkoku?  Odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta, jak pozornie się wydaje. W Tajlandii, podobnie, jak w Polsce, dominują wtyczki o standardzie E i C, co oznacza, że korzystanie z nich nie powinno przysparzać dodatkowych kłopotów. Rzadziej można spotkać się z gniazdami typu A i B. W takim wypadku przejściówka będzie niezbędna. 

W kontekście tego czy do Tajlandii trzeba zabrać przejściówkę i adapter, warto również pamiętać o tym, że napięcie elektryczne w gniazdkach tym kraju osiąga wartość 220V, a częstotliwość to 50 Hz. Bardzo podobne parametry panują w przypadku polskich gniazdek(230V/50 Hz), a niewielka różnica sprawia, że ładowanie sprzętów będzie przebiegało bez dodatkowych utrudnień. Warunkiem jest wyłącznie odpowiedni typ i kształt gniazdka.

Skoro już wiemy, jakie gniazdka są w Tajlandii, możemy podsumować kwestię niezbędności przejściówki w tym kraju. To, czy trzeba przejściówkę i adapter do Tajlandii zależy od konkretnego miejsca, w którym planujemy stacjonować. Chociaż dominuje standard E i C, mogą zdarzyć się lokalizacje, w których będą wykorzystywane gniazdka typu A lub B. A w takich miejscach wejściówka będzie niezbędna. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz