Ile kosztuje piwo we Włoszech? Ceny piwa we Włoszech - BelSole

Ile kosztuje piwo we Włoszech? Ceny piwa we Włoszech

Jeśli nie potraficie cieszyć się aromatami otwarcia degustując wysokiej jakości wino z winogron porastających nasłonecznione południowe stoki Toskanii to zawsze pozostaje napicie się ciepłego wygazowanego piwa! Nie ma nic lepszego niż widok na włoską przyrodę przy kufelku zupy z chmielu. Ile kosztuje piwo we Włoszech? Ile trzeba zapłacić za włoskie piwo w sklepie? Jakie są ceny piwa we Włoszech? Popatrzmy!

Gdzie kupić piwo we Włoszech? Najlepiej po prostu w sklepie. Na początek więc sprawdźmy ile trzeba zapłacić za piwo w normalnym spożywczaku dużej, międzynarodowej sieci handlowej.

Za piwo Moretti la Bianca zapłacimy 1,50 EUR za 0,66 ml. Piwo Peroni Gran Riserva Rossa o pojemności 0,5 litra to koszt 1,25 EUR. Lager Dreher w butelce 0,66 litra kosztuje 1,05 EUR. Butelka 0,66 Nastro Azzurro kosztować będzie 1,25 EUR Klasyczny „heniek” w butelce kosztuje 1,39 EUR ale w puszce już 2,15 EUR. Ceny lokalnych piw kraftowych są oczywiście nieco wyższe od typowych koncerniaków.

Za holenderskie piwo Bavaria w puszce o pojemności 0,5 litra zapłacimy 0,99 EUR. Zgrzewka Guinnessa 4×0,33 ml kosztować będzie 4,69 EUR. Popularne ostatnimi czasy piwo Corona Extra pakowane po 3 butelki 0,33 litra to koszt 4,05 EUR.

Jeśli trafimy na dobre promozioni to markowe piwo można dostać po korzystnych cenach. W marketach da się dostać na przykład niemieckiego Beck’sa za 0,75 EUR za puszkę. Ogólnie rzecz biorąc trzeba przyjąć, że piwo we Włoszech kosztuje w granicach 1-1,50 EUR. To ceny piwa we Włoszech w normalnych sklepach spożywczych, a nie sklepikach przy turystycznym trakcie w Rzymie czy Wenecji. W takich miejscach będzie drożej o od kilkudziesięciu eurocentów w górę.

Jeśli dysponujemy nieco większym budżetem i na wycieczce do Włoch zamiast piwo kupione w sklepie jak uczciwy człowiek zdecydujemy się na spożywanie alkoholu we Włoszech w restauracji to cena będzie oczywiście wyższa. W zależności od klasy lokalu za piwo we Włoszech trzeba zapłacić nawet od 3-4 EUR w górę!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz