Nad jaką rzeką leży Madryt? Jaka rzeka jest w Madrycie? - BelSole

Nad jaką rzeką leży Madryt? Jaka rzeka jest w Madrycie?

W historii jakoś tak ułożyło się, że wielkie miasta o strategicznym znaczeniu zakładane były przy dużych rzekach. Takie położenie ułatwiało handel, obronę grodu i jego rozwój. Jak było w przypadku Madrytu? Nad jaką rzeką leży Madryt? Jaka rzeka przepływa przez hiszpańską stolicę?

Madryt od lat jest stolicą Hiszpanii chociaż pewnie jeśli chodzi o miasta w Hiszpanii to zdecydowanie bardziej znacie Barcelonę. Madryt położony jest na Wyżynie Kastylijskiej i jak większość znaczących stolic krajów Europy również leży nad rzeką. Jaka rzeka przepływa przez Madryt – pytacie. Odpowiadamy!

W przeciwieństwie do Paryża, Wiednia, Budapesztu czy nawet Warszawy, Madryt nie może pochwalić się przepiękną rzeką. Na warunki Dunaju czy nawet Wisły to rzeka przepływająca przez Madryt jest wręcz strumyczkiem. Przez Madryt płynie dopływ Jaramy – rzeka Manzaneres.

Rzeka Manzanerest płynąca sobie spokojnie przez najważniejsze politycznie miasto w Hiszpanii nie jest zbyt wielką rzeką jak na światowe standardy. Można pokusić się o twierdzenie, że gdybyśmy włączyli telewizję to moglibyśmy zobaczyć na pasku informację w stylu „Manzanerest zazdrości Wiśle przepływu” lub „Bug zawstydza przepływem hiszpańską rzekę”.

Długość rzeki przepływającej przez Madryt to zaledwie 92 kilometry. Manzanares wpada do Jaramy, a ta następnie do, najdłuższej rzeki na półwyspie Iberyjskim, Tagu. Później zmieszane wody trzech rzek kończą w Oceanie Atlantyckim.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz