Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Krecie? Wypożyczalnie na Krecie. Wynajem ceny w 2023 roku - BelSole

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Krecie? Wypożyczalnie na Krecie. Wynajem ceny w 2023 roku

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Krecie? To pytanie zadaje sobie wielu turystów, którzy planują aktywny wypoczynek i intensywne zwiedzanie tej greckiej wyspy. Kreta kryje w sobie wiele wyjątkowych atrakcji, a do wielu z nich najłatwiej i najszybciej dojechać samochodem. Dlatego jeżeli planujesz wyjazd do Krety, koniecznie przeczytaj nasz cały materiał. Gwarantujemy Ci, że po jego lekturze poznasz najistotniejsze informacje na temat wypożyczalni samochodów na tej greckiej wyspie. A co najważniejsze, dowiesz się, ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Krecie. Zapraszamy.

Wypożyczalnie samochodów na Krecie – co warto wiedzieć

Nasza ostatnia wizyta na Krecie miała miejsce w kwietniu tego roku. Od początku rzuciło nam się w oczy, że na terenie wyspy działa wiele wypożyczalni samochodów, a najwięcej z nich jest zlokalizowanych w takich miastach jak Chania, Heraklion i Jeorjupoli. 

W kontekście tego, ile kosztuje wypożycenie samochodów na Krecie, warto podkreślić, że na tej greckiej wyspie bez trudu znajdziesz każdy typ pojazdu. Samotni podróżnicy i osoby podróżujące w parach bez problemu wynajmą całkiem tanie, kompaktowe mini, natomiast większe grupy oraz rodziny z dziećmi mogą zainteresować się wypożyczeniem większych SUV-ów lub minivanów. 

Kreta wynajem auta

Z naszego doświadczenia polecamy również planowanie wycieczki poza sezonem letnim. Przykładowo, pogoda na Krecie w październiku jest dalej niezwykle przyjemna, a ceny wynajmu samochodów są tańsze czasami nawet dwukrotnie niż w przypadku szczytu sezonu letniego. Zresztą, najlepiej będzie, jeśli ocenicie to sami. W tym celu koniecznie zapoznajcie się z dalszą częścią naszego materiału. 

Zobaczcie wypożyczalnie na Krecie w Heraklionie oraz wypożyczalnie samochodów w Chania.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Krecie w sezonie letnim

Rozpoczęły się wakacje, a co za tym idzie okres, w którym wielu Polaków decyduje się na zagraniczne wyjazdy. Z tego powodu w pierwszej kolejności sprawdźmy, ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Krecie w szczycie wakacyjnego sezonu. Ceny, które Wam przybliżymy pochodzą z połowy lipca tego roku. 

Zacznijmy od wersji najbardziej ekonomicznej. Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Krecie, przy założeniu, że chcemy wynająć najtańsze dostępne samochody. Koszt wypożyczenie samochodu na Krecie zaczyna się w okolicach 950-1000 złotych za tydzień. W tej cenie możemy liczyć na wynajem niewielkich miejskich pojazdów, takich jak Hyundai i10, Fiat Panda czy Suzuki Calerio. Nieco większe, pięcioosobowe pojazdy w wielu przypadkach można wynająć za kwotę 1000-1500 złotych. Większe, około 7-9 osobowe vany zazwyczaj mieszczą się w przedziale 3000-4000 tysięcy złotych miesięcznie. Odwiedzając Kretę, można również wybrać wynajem bardziej luksusowych samochodów – ceny niektórych modeli (np. Audi Q5), w zależności od wypożyczalni mogą kosztować nawet 8000-9000 złotych tygodniowo.

W kontekście tego, ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Krecie, warto również dokładnie sprawdzać oferty poszczególnych firm. W wielu przypadkach podane ceny dotyczą wyłącznie wariantu podstawowego, które czasem nie obejmują nawet podstawowego ubezpieczenia. Jego wykupienie to najczęściej koszt wynoszący od 35 do 50 złotych dziennie, a na ostateczną cenę wpływa klasa samochodu. Co ważne, jeżeli planujesz wynajem samochodu na Krecie, powinieneś liczyć się z tym, że wszelkie dodatkowe elementy wyposażenia (np. fotelik dla dzieci) również wiążą się z dodatkową opłatą w wysokości kilkudziesięciu złotych dziennie. 

Na końcu sprawdźmy jeszcze, ile kosztuje wypożyczenie samochodu poza sezonem wakacyjnym. Za nasz azymut obierzemy ceny wynajmu samochodu na Krecie w połowie października. Najtańsze miejskie smarty w tym okresie można znaleźć już za kwotę nieco przekraczającą 400 złotych. Taniej niż latem wynajmiemy pięcioosobowe samochody rodzinne (średnia cena oscyluje w granicach 700-1000 złotych), a za dostosowane do transportu większej ilości osób vany zapraszamy, w zależności od modelu pojazdu i wypożyczalni, zapłacimy zazwyczaj kwotę w przedziale 1200-2000 złotych tygodniowo. Podobnie jak w poprzednim wypadku, do cen tej należy również doliczyć koszt ewentualnego ubezpieczenia i potencjalnych dodatków. 

Zobaczcie wypożyczalnie na Krecie w Heraklionie oraz wypożyczalnie samochodów w Chania.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz